OBRAZEM: Béčko Sigmy prohrálo s Uničovem

Jako noc a den působili fotbalisté juniorky Sigmy. V prvním poločase 2. kola Moravskoslezské ligy s Uničovem udělali řadu chyb a mohli být rádi, že dostali „jen“ dvě branky. Po změně stran béčko výrazně přidalo a bylo lepší. Jenže nakonec zůstalo po prohře 2:3 bez bodu.

Rezervu Sigmy poslal v 6. minutě do vedení Chlebek. O pět minut později však srovnal ukázkovou střelou Krč. Potom měl Uničov několik tutovek, ale do vedení šel až ve 38. minutě, kdy se prosadil Hrubý.

„Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. V tom první se projevilo, že máme hodně mladý tým. Dělali jsme zbytečné chyby v rozehrávce, které naštěstí soupeř nevyužil, protože by bylo rozhodnuto,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc B Václav Jílek.

Do druhého poločasu nastoupilo „jiné“ béčko. Olomouc hosty přehrávala a výsledkem byl Murinův gól po rohovém kopu Nuce. Další velké šance si i přes tlak juniorka nevypracovala a z ojedinělého protiútoku inkasovala potřetí, když Šustr pouze vyrazil nebezpečnou střelu a u odraženého míče byl první Machálek a pohodlně poslal míč do sítě.

„Ve druhém poločas jsme byli jednoznačně lepším týmem, kdy jsme si v před finální fází vytvářeli dost situací, abychom zakončili. Bohužel branku se nám podařilo vstřelit pouze jednu. Škoda, že jsme inkasovali. Hráči nereagovali na těžkou střelu, kterou gólman dostal jen před sebe. Soupeř dorážel do prázdné brány. Za druhý poločas jsme si zasloužili i vyhrát,“ uvedl Jílek.

SK Sigma Olomouc B – Uničov 2:3 (1:2)

Branky: 6. Chlebek, 52. Murin – 11. Krč, 38. Hrubý, 69. Machálek. Rozhodčí: Černý – Fojt, Vostřejž. ŽK: Chlebak – Sostřonek, Řehák, Toman. Diváci: 153.

SK Sigma B: Šustr – Nuc, Ulma, Murin (79. Erick Luis), Machalický – Nešický, Plšek, Jančík (46. Bernard) – Vavřík, Rolinc, Chlebek (70. Klesnil). Trenér Václav Jílek.

Uničov: Uvízl – Novosad, Sostřonek, Vejvoda, Juřátek – Řehák (81. Fiala), Toman, Kyselý (66. Večeřa), Švajda – Krč (58. Machálek), Hrubý. Trenér Miloslav Machálek.