Olomoučanky nestačily na tureckého favorita

IMG_2476-0.JPG

Domácí porážkou 0:3 s tureckou Bursou vstoupily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc do letošního ročníku evropského poháru Challenge Cup. V odvetě 3. kola soutěže na půdě soupeře tak budou mít vysokoškolačky ve středu 17. prosince nesmírně těžkou úlohu.

Bohatý turecký tým s řadou legionářek v sestavě byl od počátku favoritem utkání i celého dvojzápasu a svou roli začal plnit hned od úvodních výměn. Bursa vedla v prvním setu rychle 5:0, pak sice nechala Olomouc srovnat, ale v klíčových momentech odskočila na 20:14 ve svůj prospěch a bez větších potíží se ujala vedení 1:0.

Podobně vyhlížela také druhá sada. Vysokoškolačky vedly ještě 10:9, v klíčových momentech ovšem protivník zabral a tentokrát povolil domácímu celku jen šestnáct výměn, přestože za stavu 16:18 chovala univerzita naději na lepší výsledek.

A znovu totéž ve třetí části duelu – ze stavu 7:8 to bylo rázem 7:12, vzápětí 11:19 a olomoucký tým byl nakonec rád, že se dočkal alespoň třinácti vyhraných výměn.

„Přestože to bylo 0:3 s velmi kvalitním soupeřem, tak s předvedeným výkonem nemůžu být spokojený,“ konstatoval olomoucký kouč Jiří Teplý.
„Udělali jsme opravdu velké množství zbytečných chyb včetně zkažených servisů a ztráty velmi lehkých balonů. To nás připravilo o lepší výsledek, s tímto protivníkem jsme dnes mohli uhrát tak dvacet míčů v každém setu. Na víc bychom asi neměli, ale tohle číslo bylo reálné. Vadí mi především to, že se mladé hráčky mohou v konfrontaci s takovým soupeřem něco naučit, jenže pak to dopadne takhle,“ litoval Teplý, jenž si do odvety nedělá příliš nadějí: „Chceme v Turecku bojovat o co nejlepší výsledek,“ vyhlašuje pouze olomoucký kouč.