Olomoucké dorostenky vyhrály letos všechny trofeje

Neskutečnou sezonu mají za sebou obě družstva dorostenek olomoucké ZORY. Dva tituly mistra České republiky, dvě prvenství a zisk obou Česko-slovenských pohárů, to je žeň, kterou ani největší optimisté nečekali. Mladé Hanačky v plné míře zúročily svou celoroční píli a samozřejmě odbornost a zkušenosti svých trenérů u starších dorostenek Lubomíra Krejčíře a u kategorie mladších dorostenek Jany Fischerové.

Obě olomoucká družstva vévodila celou sezonu v dlouhodobých soutěžích, starší vyhrály prvoligovou soutěž s pětibodovým náskokem s jedinou porážkou v sezoně v Praze se Slavií, která obsadila druhou příčku. Mladší vyhrály moravskou skupinu 1. ligy s náskokem čtyř bodů před druhým Zlínem, se kterým také ztratily jediné dva body v soutěži. V pokračování ve finále o český titul proti vysoce favorizovanému celku DHC SVŠ Plzeň nejprve v domácím prostředí podlehly tříbrankovým rozdílem, v odvetě na západě Čech své soupeřky porazily potřebným rozdílem čtyř branek a odvezly si zlaté medaile a titul mistryň České republiky.

Úspěšnou sezonu dovršila obě družstva výhrami v premiérovém ročníku Prezidentských pohárů, což je nová soutěž hraná nejlepšími českými a slovenskými dorosteneckými družstvy. Starší dorostenky ovládly soutěž hanou v Olomouci, když vyhrály všechna tři svá utkání, nad druhým českým zástupcem Slavií Praha a slovenskými týmy Iuventou Michalovce a MHK Bytča. Mladší dorostenky nezůstaly za svými staršími kolegyněmi o nic pozadu, také získaly Česko-slovenský pohár, o který se hrálo v Hodoníně, porazily svého soupeře z národního finále DHC SVŠ Plzeň a oba slovenské týmy UDHK Nitra a MHK Bytča.

Několik děvčat z obou úspěšných týmů si ještě v průběhu srpna zahrají na ME svých kategorií, když v přípravě na ME W 19, které bude hostit Dánsko jsou z družstva starších dorostenek brankařky Anežka Zuzánková a Anna Nováková a hráčky Nikola Jansová, Tereza Fryčáková, Kateřina Slováková a Jarmila Trumpešová, trenérem družstva je Lubomír Krejčíř. V přípravě na ME W 17, které se bude hrát v Polsku jsou z družstva mladších dorostenek Vendula Fryčáková a Markéta Hurychová a z družstva starších – Hana Kratochvílová.

Olomoucké dorostenky tak mohou letošní sezonu zařadit jednoznačně mezi své nejúspěšnější, kralují totiž všem družstvům českých i slovenských dorostenek.

20130611-194652.jpg

20130611-194703.jpg

Okomentuj jako první článek "Olomoucké dorostenky vyhrály letos všechny trofeje"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE