Olomoucké fotbalistky čeká boj o záchranu

Po slibném začátků se celek 1. FC Olomouc propadl až na dno Moravskoslezské ligy žen. V jarní části tak mají nelehký úkol zachránit se. „Momentálně čitá kádr kolem dvaceti hráček a pokud nepřijdou zranění, jsem přesvědčen, že se zachráníme,“ říká manažer klubu Radek Kubíček.

Po podzimu jste na posledním místě. Udělali jste v zimě velké změny?

Musím přiznat, že umístění po podzimu jsme nečekali. Herní projev nebyl špatný, ale chyběla koncovka. Tým doznal značných změn na hostování přichází hráčky z Baníku Ostrava – Hýlová, Antalíková a Pospíšilová. Především na postu brankářky jsme ještě minulý týden neměli jasno, protože Pikartová se rozhodla v klubu nepokračovat, zde by však měla nastupovat právě Pospíšilová, která se jeví velice dobře.

Kdo další přišel?

Razantní změny se kromě posil z Baníku Ostrava neuskutečnily, nějaké nabídky měla Drahníková, ta ovšem zůstává a jsem za to rád. Momentálně čitá kádr kolem dvaceti hráček a pokud nepřijdou zranění, jsem přesvědčen, že se zachráníme. Máme v kádru mladé holky, které by mohli hrát dorosteneckou ligu, pracují na sobě a jejich výkony rostou, celkově zimní příprava je velikým přínosem.

Hodně jste se trápili střelecky. Přišla nějaká posila do ofenzívy?

Střelecky jsme se opravdu trápili a musím říct, že zde odvedli trenéři veliký kus práce, zakončení bylo naší slabinou, ale tohle se hodně zlepšilo. Do zálohy přichází Hýlová a Antalíková, které již mají prvoligové zkušenosti a jsou schopné i kvalitně zakončovat. Veliké očekávání máme od Černé z Boskovic, která je u nás na střídavý start, své střelecké kvality v přípravě ukázala.

Jak je na tom tým po zdravotní stránce?

Zranění trápí kapitánku týmu Štěpánkovou a dlouho mimo byla i Drahníková, její zkušenosti nám v přípravě chyběly a věřím, že se nám pro jarní část sezony budou zranění vyhýbat.

V první zápas jara hrajete o šest bodů. Případná porážka by vám hodně zkomplikovala situaci.

Pokud bych nevěřil týmu, byl bych špatný manažer. Do zimní přípravy jsme dali maximum a holky si myslím, budou mít navrch před soupeři v oblasti fyzické kondice určitě. Navíc ve Valašském Meziříčí se hraje na umělé trávě, kde už jsme zvyklý. Výsledek vidím optimisticky, pokud se bude dařit střelecky vezeme tři body. Celé jaro bude velice důležité, holky to mají ve svých rukách. Ty nejlepší co si to odmakají, pak budou hrát na mezinárodní fotbalovém turnaji v červnu v Olomouci proti evropské špičce, motivace je tak více něž dost.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Olomoucké fotbalistky čeká boj o záchranu"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE