Olomoucké fotbalistky vyhrály v Brně

1. FC OlomoucTřetí kolo Moravské fotbalové ligy žen (II.ligy) proti sobě tentokrát svedlo dva medailisty. Horní Heršpice přivítaly v sobotu dopoledne tým z Olomouce. Stanuly tak proti sobě druhý a první tým posledního ročníku soutěže. Po úvodní domácí porážce s Hodonínem, fotbalistky z Hané zabraly a z horké půdy Lokomotivy Brno přivezly tři body. Olomoucké hráčky jako vítězky 2. ligy zajížděly k utkání jako favoritky a papírové předpoklady do důsledku splnily. Střelecky se postupně prosadily Lečbychová, ve druhém poločase pak Černá a Peňázová.

Trenérské dvojici Novotný, Zeman stejně jako v prvním utkání chyběly hráčky ze základní sestavy Drahníková, Antalíková, Blahová, naopak již mohla po jednozápasovém trestu nastoupit Pavláčková. Do olomouckého týmu se podařilo získat tři hráčky s ligovými zkušenostmi, které ihned nastoupily k utkání a zacelily tak trhliny v sestavě. Do týmu přišly Dominika Stolářová a Karolína Lečbychová z 1.FC Slovácko, Veronika Svobodová z FC Hradec Králové.

Domácí měli ze začátku mírně navrch. Pomáhala jim k tomu gólmanka Lapešová, která kromě brankářských přebírala i stoperské povinnosti. Nejednou se tak ocitla i hodně metrů před vápnem, kde pomáhala s rozehrávkou. Po čtvrthodině hry se začali naplno osmělovat i hosté. V 16. minutě jejich rodícímu se brejku ještě zamezila daleko z vápna vyběhnuvší Lapešová. Osm minut na to se ve vápně dostala k míči hostující Lečbychová, ale v tu chvíli ještě nemířila přesně. Při dalším útoku na domácí branku to zavánělo gólem ještě víc. Stanjurová protáhla Lapešovou střelou z dálky a míč zastavilo až břevno. V 34. minutě už se ale měnilo skóre. Lečbychová tentokrát uklidila míč do sítě a bylo to 0:1. Domácí hráčky se s takovým stavem nechtěly spokojit. Blízko ke srovnání byly o čtyři minuty později. Přímý volný kop chystaly ovšem Holcmannová se Svobodovou tak dlouho až ho překombinovaly. Do kabin se tedy šlo s jednobrankovým rozdílem.

Heršpice chtěly ve druhé půlce ještě něco udělat s výsledkem, a tak nabraly na obrátkách. Ve 49. minutě nebyly daleko od vyrovnání. Technickou střelu Menyhartové ovšem vytlačila Svobodová do bezpečí. V té chvíli by nikdo neřekl, že v olomoucké brance stojí hráčka z pole. Hosté totiž po sezoně přišli o gólmanku Pospíšilovou, které nebylo prodlouženo hostování a novou jedničku se nepodařilo zatím najít.

O šest minut později už to bylo 0:2, protože se do střelecké listiny zapsala Černá, která se rychlým pohybem dostala až před domácí gólmanku. Dloubákem ala Messi, zvýšila na 2:0 pro Olomouc.  Brňanky se i za nepříznivého stavu snažily o vstřelení kontaktního gólu. Vzniklých okének dokázaly opět využít hostující hráčky 1.FC a přečíslení 4 na 3 vyřešily výborně. Stanjurová podruhé uvolnila Černou, která přihrála ze strany před branku Peňázové. Ta se nemýlila a zvýšila na konečných 3:0 pro hostující fotbalistky 1.FC Olomouc. Před naší brankou nebyly domácí hráčky produktivní, a tak si zaslouženě odvážíme plný bodový zisk.

„Výkon byl diametrálně odlišný prvnímu utkání na domácí půdě s Hodonínem. Zlepšená kombinace, držení míče a zakončení dnes bylo dobré. Na výkonu se projevila jistota v brance, kterou týmu dodala Svobodová. I když hra nebyla vůbec špatná, jsem spokojen spíše s výsledkem, neboť holky mají daleko na víc. Nové hráčky zapadly do týmu výborně a věřím, že výkony půjdou ještě nahoru. V příštím kole hostíme tým Vysočiny Jihlava, pokud ho zvládneme, pojedeme další víkend bojovat o první příčku na hřiště Zbrojovky Brno,“ zhodnotil krátce utkání trenér Novotný.

Lokomotiva Brno Horní Heršpice – 1.FC Olomouc 0:3 (0:1)

Branky: Lečbychová, Černá, Peňázová.

Brno: Lapešová – Langová, Malá, Ondřejková, Svobodová T. – Fantová, Holcmannová (K), Skálová, Fesslová – Manyhartová, Pitharasová (64. Novosadová)

Olomouc: Svobodová V. – Havlíčková (73. Peňázová), Hýlová, Samsonková,Stolařová – Vítková (83. Soviak), Stanjurová – Pavláčková (53. Mrázková), Lečbychová, Robotová (66. Horáčková) – Černá (83. Dýčková).

Autor: Jan Sadílek

Okomentuj jako první článek "Olomoucké fotbalistky vyhrály v Brně"