Olomoucké volejbalistky jsou dál stoprocentní

Těžké zkoušky čekaly na volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc i Sokola Šternberk ve 3. kole domácí extraligy. Vysokoškolačky sice v Brně na palubovce ambiciózního nováčka, „Šelem“ z týmu VK ztratily první set v nové ligové sezoně, nakonec však dokázaly zvítězit 3:1 a nadále vládnou tabulce. To Šternberk doma dostal lekci od těsně druhé Dukly Liberec a za necelou hodinu prohrál 0:3.

Do prvního setu brněnského zápasu vstoupily lépe domácí hráčky, které zatlačily Olomouc servisem a tvořily si tak dobrou situaci pro obranu na síti (16:12). Vedení se Šelmám ještě podařilo navýšit (21:15), a koncovka první sady už byla jasně v režii domácích.

Druhé dějství naopak začaly lépe hostující volejbalistky. Nahrávačka Kubínová diktovala tempo hry a dobře útočící Hanačky nedokázal nováček zastavit (13:20). Díky dobrému servisu a bodovým blokům se pak sice domácí hráčky snažily o zvrat (18:22), ale rozjetý hostující tým si již nenechal výhru vzít.

V úvodu třetí části se oba týmy rvaly o každý bod. Diváci mohli sledovat dlouhé výměny, ale střídající Napolitano Šenková následně přitvrdila na servisu a domácí hráčky začaly dělat velké množství chyb (10:17). Na odpověď už Šelmy nenašly dost sil a zrodil se nejvýraznější výsledek celého utkání – 13:25.

Vysokoškolačky lépe vstoupily i do čtvrté sady, Brno ale jejich až tříbodový náskok smazalo a v polovině setu bylo opět vyrovnáno (15:15). K rozhodující zteči zavelela další olomoucká hráčka z lavičky Sokolová, po jejíž sérii na podání to rázem bylo 16:23. Univerzita Palackého získala čtvrtý set poměrem 25:18 a celý zápas 3:1.

„Byl to určitě pohledný zápas pro diváky. Domácí hráli velmi obětavě, dobře bránili jak na síti, tak v poli, riskovali na servisu a my jsme s tím měli ze začátku problém. Pak jsme se ale uklidnili a dokázali zvítězit,“ kvitoval olomoucký trenér Jiří Teplý.

„Začali jsme výborně a plnili jsme to, co jsme si řekli. Tlačili jsme na podání, přihrávali jsmea útočili, ale soupeř si tady v průběhu utkání zvykl, získal převahu a dopadlo to tak, jak to dopadlo,“ řekl lodivod Brna Martin Gerža.

V pondělí měly vysokoškolačky narazit ve středoevropském MEVZA Cupu doma na slovenský Strabag VC Bratislava, zápas byl však pro nahuštěný program obou celků odložen na neurčito. Nejbližším utkáním Olomouce tak bude těžký ligový duel v Liberci proti tamní Dukle, který se uskuteční ve čtvrtek 18. října od 18 hodin.

VK Brno – VK UP Olomouc 1:3 (17, -21, -13, -18)

Rozhodčí: Grabovský, Dušek. Čas: 89 minut. Diváků: 160.
VK Brno: Přibylová, Nováková, Janečková, Boulová, Matuszková, Beránková, libero Chlumská. Střídaly: P. Pospíšilová, A. Pospíšilová.
Olomouc: Kubínová, Michalíková, Trnková, Orvošová, Kossányiová, Strušková, libero Kovářová. Střídaly: Dedíková, Sokolová, Napolitano Šenková.

Všechny tři části zápasu Šternberka s Libercem měly jednoho společného jmenovatele: hostující Dukla šla pokaždé hned do výrazného trháku a v dalším průběhu neměla problém s udržením svého náskoku. Začalo to už v úvodním setu (0:3, 1:9, 2:12), v němž nakonec domácí tým uhrál pouhých jedenáct míčů.

Podobně vyhlíželo i druhé dějství, ve kterém to bylo záhy 2:8. Sokol ještě zkusil kontrovat (5:8), ale stejně jako v předchozí části duelu vzápětí ztratil kontakt a opět podlehl 11:25.

Relativně nejvyrovnanější tak byla nakonec třetí sada. Opět se sice opakoval liberecký únik hned na začátku (2:7), Šternberk však potom dokázal vcelku držet krok ještě do poloviny setu (15:19). Následně se ale postavila na podání hostující Šustrová a utkání doservírovala do konce – 15:25 a 0:3.

„Zápas jsme zvládli bez problémů. Navíc jsme i prostřídali tak, jak jsme si naplánovali. Možná jsem čekal ještě trochu větší odpor ze strany soupeře,“ přiznal liberecký kormidelník Libor Gálík.

„Byl to pro nás velmi silný soupeř. Liberec přijel jako jasný favorit, přesto jsme hlavně ve třetím setu zahráli i některé dobré věci. Utkání je za námi, teď musíme jít dál,“ konstatoval domácí kouč Vladimír Sirvoň.

Ve čtvrtek 18. října čeká šternberské volejbalistky utkání Českého poháru, v němž doma vyzvou od 17 hodin Přerov.

TJ Sokol Šternberk – VK Dukla Liberec 0:3 (-11, -11, -15)

Rozhodčí: Spáčil, Kavala. Čas: 54 minut. Diváků: 130.
Šternberk: Ticháčková, L. Oborná, Hudylivová, Kotlabová, Schandlová, Kneiflová, libera Kaňková, B. Oborná. Střídala: Ambrožová.
Liberec: Candráková, Kopecká, Mikšíková, Kohoutová, Pištěláková, Šustrová, libera Dostálová, Kolářová. Střídaly: Holubcová, Šotkovská, Veselá.

Okomentuj jako první článek "Olomoucké volejbalistky jsou dál stoprocentní"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE