Orli si vyšlápli na Gladiátory

Po odstoupení týmu HBC Pokémoni ze soutěže vznikla pro čtvrtfinále play-off nová dvojice ve složení HBC Gladiators – HBC Orli. Hned v prvním zápase však papíroví favorité Gladiators zaváhali, když nedokázali udolat velice houževnaté a statečně bojující Orly a podlehli jim v prodloužení 6:7.

Průběh zápasu byl dramatický a pohledné utkání bylo velice bohaté na branky. Orlové ukázali své zkušenosti z dorostenceké národní ligy, kde se jim bojovností a nasazením daří otáčet nepříznivý vývoj utkání a i v tomto zápase dokázali ve druhé části srovnat ze stavu 4:1 na 4:4.

Ve třetí části padlo již jen po jedné brance na každé straně a zápas tak za stavu 6:6 dospěl do prodloužení. V infarktovém závěru nejprve tým Orlů podržel brankář Sekanina, který zlikvidoval Rašťákovo trestné střílení, aby o tři minuty později Fibrich krásnou střelou rozhodl o první výhře Orlů v play-off.

HBC Gladiators – HBC Orli 6:7 pp (1:1, 4:4, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Rašťák (Švestka), 17. Valinčič (Rašťák), 21. Rašťák (Pelíšek, Švestka), 22. Rašťák (Švestka, Valinčič), 27. Kryl (Tököly), 31. Kryl (Tököly) – 6. Spěvák (Jemelka, Halas), 23. Maholiak (Halas), 25. Fibrich (Grepl), 25. Neoral (Spěvák), 28. Fibrich (Grepl, Spěvák), 37. Tichý (Maholiak, Halas), 50. Fibrich (Spěvák). Stav série GLA-ORL 0:1.

Okomentuj jako první článek "Orli si vyšlápli na Gladiátory"