Osm statečných vyplenilo Kyjov

Olomoučtí hokejbalisté vyjeli k utkání do Kyjova s torzem sestavy. Na zápas oblastní ligy odcestovalo pouze sedm hráčů plus gólman, přesto vezou domů plný počet bodů. Zvítězili totiž 7:5.

V brance Olomouce se objevil Doseděl, který již zdárně doléčil zranění a na kterém nebyl herní výpadek nijak znát. Hosté se soustředili na obranu a hrozili hlavně z brejků, kdy zejména skvěle individuálně hrající Pavel Musil vodil domácí po hřišti jako slepé koně. Po úvodním tlaku Kyjova vylepil první gól hostů jako známku v čase 2:19. Domácí sice snížili v páté minutě, pak se však dvakrát radovala Olomouc. Nejprve se v osmé minutě prosadil Filip Jašek a na 1:3 zvyšoval po parádním sólu v čase 13:26 opět Musil.

Ve druhé části hry si domácí vypracovali několik tutovek, při olomouckých však stála štěstěna a byli to oni, kteří zvyšovali na 1:4 brankou Musila. Domácí se prosadili také pouze jednou a druhá třetina tak skončila za stavu 2:4.

Úvod poslední části hry byl pro Olomouc jako z říše snů, když nejprve zakončil parádní ťukes Tomáš Příhoda a vzápětí zužitkoval po dvou vteřinách přesilovku střelou od modré Filip Jašek. V čase 34:32 svítilo na tabuli skóre 2:6, pak se však začal na hostech projevovat úbytek sil a Kyjov dokázal dvěma slepenými góly snížit až na rozdíl jediné branky.

Do konce základní hrací doby zbývaly téměř celé dvě minuty a domácí se chystali na závěrečný nápor, o který se však připravili zbytečnými fauly, přesto se však pokusili vyrovnat při hře bez brankáře. Namísto vyrovnání jim však Pavel Musil poslal pozdrav na rozloučenou, když sedm sekund před konečnou sirénou utekl a uzavřel gólem do prázdné branky účet utkání na 5:7. Nikdo z olomouckých hráčů v té chvíli nepochyboval, že číslo 19 bude budit domácí ze snů po několik následujících nocí, uznání za výbornou týmovou hru však zaslouží všech 8 hráčů Olomouce.

HBK Kyjov – HBC Olomouc 2010 5:7 (1:3, 1:1, 3:3)

Branky a asistence Olomouce: 2:19 Musil (Srnec), 7:37 Jašek (Musil, Srnec), 13:26 Musil (Srnec), 19:42 Musil (Srnec), 32:33 Příhoda (Šajna, Musil), 34:32 Jašek (Musil)PP, 44:53 Musil (Srnec).

Olomouc: M.Doseděl – Hudec, Janák, Jašek, Musil, Příhoda, Srnec, Šajna.

Okomentuj jako první článek "Osm statečných vyplenilo Kyjov"