Papica: Na Nových Sadech už jsem dal kasy opravdu hodně

20130822-181117.jpg

Povedenou premiéru na domácím hřišti mají za sebou fotbalisté Nových Sadů. Ve druhém kole porazili Zlaté Hory jednoznačně 5:0. Téměř všechny góly měl na svědomí jediný hráč. Kapitán olomouckého týmu se v utkání čtyřikrát radoval a zejména díky němu dokráčel nováček soutěže k prvnímu vítězství. „Trénujeme třikrát týdně, tréninky mají tempo, takže fyzicky jsme připravení výborně,“ řekl Vilém Papica.

Rozhodně jste nepůsobili jako ustrašený nováček. Zlatým Horám jste téměř nic nedovolili.

Do zápasu jsme šli s tím, že Zlaté Hory vyhráli v Holici. Trenér nás upozorňoval, že budou hodně důrazní. Přistoupili jsme k tomu přesně tak, jak jsme chtěli. Hráli jsme důrazně, rychle s míčem a všechny akce dohrávali do střel, z čehož jsme dávali góly.

Skoro všechny branky jste dal právě vy. Kdy naposledy jste měl takovou střeleckou fazónu?

Není to ani tak moc dávno. V posledním kole minulé sezony, když jsme postupovali z I.A třídy do krajského přeboru. To jsem dal pět gólů Hané.

Proti Zlatým Horám to bylo pouze o jeden méně, který z nich byl nejdůležitější?

Asi hned ten první, byl nakonec vítězný. Dost nám pomohl i ten můj druhý, kdy jsem zvyšoval na 3:0. Pak jsme se uklidnili a hrálo se ve větší pohodě. Soupeř potom už odpadl.

Při posledním gólu mohl Urbánek střílet, ale poslal vám míč jako na podnose před prázdnou branku. Za každou branku platité do společné kasy?

(smích) To mně ani nepřipomínejte. Já už na Nových Sadech zaplatil do kasy strašně moc peněz. Už by to stačilo, už toho bylo vážně dost.

Hrálo se v obrovském vedru. Nové Sady ale vypadaly, že to nevadí?

Jsme hodně dobře připravení. Trénujeme třikrát týdně, tréninky mají tempo, takže fyzicky jsme připravení výborně.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Papica: Na Nových Sadech už jsem dal kasy opravdu hodně"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE