Pohodová rozlučka Mory

Fans HC OlomucOlomoučtí fanoušci. Ilustrační foto

Kohouti se rozloučili s fanoušky výhrou. V posledním barážovém vystoupení porazili Chomutov 5:2. Šlo tedy o povedenou tečku za extraligovou sezonou.

Hosté přijeli pouze se třemi pětkami a dvěma brankáři. Většina jejich nejlepších hráčů do zápasu nezasáhla. Navíc třeba útočník Gajovský nastupoval v obraně. Zato Mora oproti posledním duelům až tak sestavu nepřekopala a na ledě to bylo znát. Nehrálo se v žádném extra tempu, přesto byli domácí lepší.

První dva góly padly po pěkných souhrách Kohoutů. Nejprve se radoval v 16. minutě Zuzin, před první sirénou zvýšil náskok kapitán Patera.

V polovině utkání olomoučtí trenéři vystřídali brankáře. Mezi tyče šel Tomáš Vošvrda, ten vystřídal Jiřího Trvaje, kterému diváci tleskali ve stoje. Pro zkušeného gólmana to totiž možná byl poslední zápas v kariéře.

Děkovačka po posledním utkání sezony

Další důvod k potlesku měli domácí fanoušci ve 35. minutě, kdy se po pěkné souhře prosadil obránce Houdek. Stejný hráč dal gól i na začátku závěrečné třetiny. Potom se však probrali hosté. Nejprve snížil McGregor, chvíli po něm se prosadil také Kadlec.

Poslední slovo ale měli Hanáci. Do prázdné branky při power play hostů se trefil Marek Laš.

HC Olomouc – Piráti Chomutov 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 16. Zuzin (Herman, Diviš), 19. Patera (Zuzin, Buc), 35. Houdek (Ondrušek, Diviš), 42. Houdek (Kucharczyk, Laš), 59. Laš (Knotek) – 44. McGregor (Račuk, Bartejs), 45. Kadlec. Rozhodčí: Hribik, Mikula – Bryška, Skopal. Vyloučení: 1:0. Diváci: 4 548.

Olomouc: Trvaj (30. Vošvrda) – Skrbek, Rašner, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Škůrek, Janáček – Buc, Patera, Matai – Laš, Knotek, Kucharczyk – Rachůnek, Marosz, Dlouhý – Herman, Diviš, Zuzin.

Chomutov: Strmeň – Šulák, Gajovský, Scalzo, Bartejs, Cestr, Mrázek – McGregor, Chlouba, Veselý – Kaše O., Sikora, Sinisalo – Kadlec, Račuk, Chrpa.