Semifinálová série pokračuje

Až v rozhodujícím pátém utkání budou volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc muset zabojovat o postup do finále letošního extraligového play-off. Ve čtvrtém semifinálovém duelu v Ostravě totiž nevyužily postupovou šanci a stejně jako ve druhém zápasu série prohrály 2:3.

Do prvního setu čtvrtého měření sil vstoupila lépe univerzita, která vedla 10:5, ale domácí po oddechovém času pěti body v řadě srovnali. Hanačky vzápětí znovu odskočily (12:15) a Ostrava i podruhé skóre dorovnala (16:16). Oba týmy se pak přetahovaly o body, ale v koncovce měli navrch hosté, jejichž úsilí završila dvěma esy kapitánka Dudová.
Ve druhé sadě si Ostravanky začátek pohlídaly lépe (3:0, 12:9). Vysokoškolačky se postupně dotáhly na jeden bod, ale mírný náskok si až do koncovky udržoval domácí celek. Při podání Struškové potom přišel dílčí obrat (21:19, 21:22) a dokonce čtyři setboly Olomouce, jenže Ostrava v nervydrásající koncovce všechny zlikvidovala a následně proměnila svůj třetí – 31:29.

Třetí set se pro změnu odehrával výhradně v režii hostujících hráček, které si od počátku budovaly náskok a Ostrava se jen marně snažila manko dohnat (1:7, 4:12, 8:16). Domácí volejbalistky dělaly hodně chyb a nakonec se zmohly na pouhých patnáct výměn.

Tým Univerzity Palackého byl v tuto chvíli jediný vítězný set od vytouženého finále. Na začátku klíčového čtvrtého dějství se skóre přelévalo ze strany na stranu a za stavu 14:18 to už vypadalo na brzký konec celé série. Ostravanky pak ale začaly mohutně stahovat (17:18) a koncovku ovládly především díky několika bodovým blokům, kterými podložily svůj rozhodující únik z 20:19 na 24:20.

V tiebreaku ještě jednou zavelela na zteč olomoucká družina (3:5), poté už se však hrálo převážně podle ostravských not. První ztrátu ještě univerzita smazala (8:6, 8:8), další odskočení soupeře o dva body (10:8) už se ukázalo jako rozhodující. Ostrava tak znovu ovládla domácí semifinále ve zkrácené hře.

„Dnes byla Ostrava lepší, na rozdíl od minulého zápasu, když to vyhrál někdo jiný. Domácí šli víc za vítězstvím a byli důraznější. Na středu se musíme připravit a vrátit jim to,“ konstatoval trenér vysokoškolaček Jiří Teplý.
„Výborný zápas pro diváky a konec pro nás. My jsme si šli za svým, bojovali o každý míč, pro diváky to musela být paráda. Musíme jen ještě zlepšit příjem. Pátý zápas sice hrajeme venku, ale pro nás je důležité, že jsme to dotáhli až k tomuto rozhodujícímu utkání,“ řekl domácí kormidelník Zdeněk Pommer.

O osudu celé série tedy rozhodne pátý superzápas ve středu 18. dubna od 17 hodin v olomoucké univerzitní hale.

TJ Ostrava – VK UP Olomouc 3:2 (-21, 29, -15, 21, 13)

Rozhodčí: Kvarda, Kořenek. Čas: 133 minut. Diváků: 450.
Ostrava: Nachmilnerová, Valková, Kojdová, Zemanová, Diatková, Makauskaiteová, libero Chevalierová. Střídaly: Šípová, Čuboňová, Žolnerčíková, Sedláčková, Faltínová.
Olomouc: Strušková, Dudová, Košická, Sajdová, Napolitano Šenková, Michalíková, libero Sainová. Střídaly: Kubínová, Ćutuková, Dedíková.

Okomentuj jako první článek "Semifinálová série pokračuje"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE