Sigma B vyhrála olomoucké derby

Rezerva Sigmy dokázala v derby překvapit druhý tým Moravskoslezské ligy. Holici ve dvaadvacátém kole soutěže porazila 2:1.

Úvod utkání vyšel lépe juniorce. Do vedení mohla jít již v 5. minutě. Doležal ani dorážející Chlebek si však na Šroma nepřišli. Holický gólman se rovněž vyznamenal při střele Hálově pokusu.

Změnu stavu přinesla až 22. minuta, kdy se balón šťastně odrazil od Doležala k Tomečkovi, který nezaváhal.

S koncem první půlhodiny odezněla i převaha Sigmy B. Hosté se postupně dostávali do tempa a začali hrozit. „První poločas jsme hráli dobře. Překvapili jsme Holici dobrým pohybem. Už ale během první půle ukázal soupeř velkou sílu ve středu hřiště a ve standardních situacích,“ řekl trenér Sigmy Olomouc B Augustin Chromý.

Sílící tlak 1. HFK chtěl kouč béčka otupit změnou v záloze. „Reagoval jsem střídáním, pak ještě dalším,“ uvedl Chromý.

Rozjetý mančaft z olomouckého předměstí to však nezastavilo. Vyrovnání se holičtí dočkali v 56. minutě. Richter si zpracoval míč na prsa a nechytatelnou ránou srovnal na 1:1.

1. HFK pak měl několik nebezpečných závarů, které juniorka jen stěží dokázala ubránit. Když už to vypadalo, že oba týmy rozejdou smírně přišel rychlí kontr Sigmy. Doležal prodloužil centr za sebe, kde stál volný Plšek, který zajistil domácím tři body. „Prohrát jsme si nezasloužili. Takových padesát, šedesát minut jsme byli lepší. Hráči předvedli velmi dobrý výkon, ale vítězství jsme jim darovali. Kluci udělali dvě hrubky. U prvního gólu Tögel a před druhým jsme nedokázali odkopnout míč,“ řekl trenér 1. HFK Olomouc Petr Uličný.

„Byli jsme šťastnější, kdyby zápas skončil remízou, i tak bychom byli rádi,“ doplnil trenér rezervy Sigmy.

SK Sigma Olomouc B – 1. HFK Olomouc 2:1 (1:0).

Branky: 22. Tomeček, 86. Plšek – 56. Richter. Rozhodčí: Plesar – Antoníček, Machálek. ŽK: Koutný, Nuc- Kovář, Tögel.

SK Sigma B: Blaha – Hála, Murin, Koutný, Machalický – Tomeček, Nuc, M. Pospíšil, Chlebek (46. Štětina, 66. Plšek) – Doležal, Nekuda. Trenér Augustin Chromý.

HFK: Šrom – Dadák, Lukášek, Polák, Kopecký – Čtvrtníček (82. Filipský), Kovář, Bednář (77. Korčián), Onofrej – Obal, Tögel (32. Richter). Trenér Petr Uličný.