Sigma dala Sokolovu sedmičku

Fotbalová Sigma míří za postupem. V 17. kole národní ligy přejela Sokol a zaslouženě získala tři body. Kouč domácích nemohl na hrot poslat nemocného Chorého. Místo něj dostal v základní jedenáctce šanci Václav Vašíček, který se za důvěru odvděčil. Právě po jeho velké šanci se dostali Hanáci do vedení. V 7. minutě byl olomoucků útočník sám před gólmanem hostů, ten jeho pokus vyrazil, na následnou dorážku Ondřeje Kušníra už byl krátký.

Související: Vašíček sestřelil Sokolov hattrickem

V dalších dvou případech se už ale olomoucký hráč prosadil. Ve 13. minutě si udělal z obrany Baníku dobrý den a bylo to 2:0 a to samé zopakoval od deset minut později.

Sokolov se do útoku příliš nedostával. Šance měl pouze po standardních situacích. Jednu takovou zlikvidoval parádním zákrokem Reichl. Slová chvály ale od svého trenéra neslyšel, Leoš Kalvoda se do něj naopak pustil, že měl před tím vyběhnout.

Po změně stran využil chybu hostů Navrátil. Další lekci s názvem Moderní fotbal – předvedli domácí přesně po hodině hry. Po sérii rychlých přihrávek dostal míč Ordoš, který ho nekompromisně poslala levačkou pod horní tyčku. Brankář Sokolova jen nešťastně rozhazoval rukama a prosil své kamarády, aby se probrali.

Ti ho však nevyslyšeli. V 80. minutě totiž dali hodně prostoru ve vápně Václavu Vašíčkovi, který toho využil. Autor hattricku prožil opravdu povedené odpoledne. Poslední gól dali Hanáci minutu před koncem. To se radoval Jakub Plšek.

Sigma se další výhrou přiblížila svému cíli, kterým je návrat do nejvyšší soutěžě. Příští týden může udělat další krok ve Znojmě.

SK Sigma Olomouc – Baník Sokolov 7:0 (3:0)

Branky: 7. Kušnír, 13. Vašíček, 23. Vašíček, 53. Navrátil,  60. Ordoš, 80. Vašíček, 89. Plšek.

Rozhodčí: Berka – Vlasjuk, Arnošt. ŽK: Cana – Hofmann, Machek. Diváci: 2 441.

SK Sigma Olomouc: Reichl – Kušnír, Rajnoch (71. Rajnoch), Šindelář, Vepřek – Petr, Houska, Cana (61. Plšek), Ordoš, Navrátil (57. Zahradníček) – Vašíček. Trenér Leoš Kalvoda

FK Baník Sokolov: Belaň – Vondráček, Hofmann, Blažek, Hrubý – Machek, Čada (39. Šamánek), Dvořák II. (61. Vaněček), Kosak – Pouček (82. Urma), Přeučil. Trenér Daniel Šmějkal.