Sigma nedala Znojmu šanci a má devátou výhru

V dobré formě jsou na podzim fotbalisté SK Sigma Olomouc. Naposledy ve středu večer doma na Andrově stadionu jasně přehráli Znojmo, zvítězili 2:1 a připsali si již devátou výhru v řadě. O jeden vyhraný zápas tak překonali sérii z před dvou let, kdy tehdy mužstvo vedl ve druhé lize trenér Leoš Kalvoda.

Do Olomouce přijelo Znojmo vedené trenérem Radimem Kučerou, což je legenda Sigmy, která většinu hanáckých hráčů velmi dobře zná. Navíc má v týmu čtyři bývalé hráče Sigmy. Ovšem trenér Václav Jílek svůj tým připravil na utkání výtečně. Znojmo si v podstatě ani nekoplo. Sigma vedla po poločase a brankách Lukáše Buchvaldka s Jakubem Plšek. Pak měla mnoho dalších šancí, například Chorý trefil dvakrát tyčku. Ale už nic nevyužila. A když hosté dvě minuty před koncem po celkem náhodné akci srovnali, vypadá konečný stav na docela vyrovnaný zápas.

Trenér Kučera ale moc dobře věděl, že to bylo zcela jinak. „Těžko hodnotit tento zápas. Jeli jsme sem s cílem samozřejmě potrápit domácí víc a myslím si, že jsme je nepotrápili. Spíš jsme jim to usnadnili. To, co jsme chtěli hrát, jsme vůbec nesplňovali. Chtěli jsme hrát fotbal a neukázali jsme tam žádnou kvalitu. A domácí nás trestali, a to nás ještě ztrestali málo. Čekal jsem, že přijedu na půdu, kterou znám a budeme se prezentovat dobrým fotbalem. A místy to zavánělo tím, že jsme mohli dostat pětku. Jsem strašně zklamaný, čekal jsem od více hráčů daleko lepší výkony,“ řekl trenér Znojma Radim Kučera.

To olomoucký kormidelník mohl být spojený. Jeho tým drží sérii neporazitelnosti dvanáct kol, vyhrál již deváté utkání v řadě. „Před zápasem jsme měli ze Znojma respekt. Věděli jsme, že Kuča hráče zná, že je na nás dobře připraví. Takže jsme si říkali, že obranná aktivita soupeře bude dobře připravená na některé hráče a bude třeba chvílemi zjednodušit hru. Myslím si, že se nám to docela dařilo. První poločas byl hodně důležitý moment, kdy Znojmo neproměnilo svoji šanci. Pak bylo pro nás obrovsky důležité to dvoubrankové vedení. A druhý poločas, to bylo určité milosrdenství ke Znojmu. Protože co my jsme dneska nedali, to bylo do očí bijící. Na druhou stranu před zápasem jsem si přál, abychom výsledek podpořili kvalitním výkonem, a myslím si, že jsme to očekávání naplnili. Spokojenost trošku kalí zbytečně inkasovaný gól, ale chtěli jsme tři body, ty máme,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

SK Sigma Olomouc – 1. SC Znojmo FK 2:1 (2:0)

Branky: 10. Buchvaldek, 44. Plšek – 88. Nepožitek. Rozhodčí: Ginzel – Kříž, Poživil. ŽK: Chorý, Falta – Motal, Cihlář. Diváků: 1488.
SK Sigma: Buchta – Sladký, Škerle, Šindelář, Vepřek – Houska, Plšek – Zahradníček (90. Štěpán), Buchvaldek (81. Habusta), Falta – Chorý (84. Yunis). Trenér Václav Jílek.
Znojmo: Halouska – Helísek, Mezlík, Svozil, Cihlář – Njire (46. Holub), Motal, Nepožitek, Javůrek – Šumbera (77. Urbančok) – Klíma (50. Rybička). Trenér Radim Kučera.

Okomentuj jako první článek "Sigma nedala Znojmu šanci a má devátou výhru"