Sigma sahala po vítězství, má však jen bod

Mahmutovič se zbavuje obránce.Aidin Mahmutovič dal proti Bohemce gól a na další přihrál.

Souboj dvou týmů, které jsou namočeny v záchranářských bojích, vítěze neměl. Olomouc doma v 17. kole první ligy remizovala s Bohemians Praha 2:2. Hanáci předvedli ve druhém poločase ukázkový obrat. O jejich góly se postarali Ordoš a Mahmutovič. Jenže svůj náskok nedokázali udržet a mají pouze bod.

Modří vstoupili do zápasu lépe. Měli více ze hry a dostali se i do několika příležitostí. Doplatili však na svou nemohoucnost. Největší šanci zahodil obránce Hála, který přestřelil prázdnou branku z malého vápna. V síti neskončila ani hlavička Štěrby.

Hosté ohrožovali brankáře Buchtu během úvodních pětačtyřiceti minut především střelami ze střední vzdálenosti. Právě po jedné takové se i radovali. Šindelář na útočné polovině zbytečně ztratil míč a rychlý protiútok pražanů úspěšně zakončil Schick.

Po změně stran přišla na hřiště jiná Sigma. Najednou byli modří všude a v rozmezí čtyř minut dokázali skóre otočit. Nejprve v 47. minutě poslal ideální kolmici Mahmutovič Ordošovi, který překonal svého někdejšího spoluhráče Zlámala. V 51. minutě diváci na tribunách Androva stadionu slavili znovu, když se prosadil Mahmutovič.

Posila Hanáku byla i dál při chuti. Po hodině hry se parádně kličkou uvolnil ve vápně, ale na Zlámala nevyzrál. Olomouc pak zbytečně přenechala iniciativu hostům, za což přišel trest.

Klokani se totiž z direktu dokázali oklepat a v 69. minutě srovnali. Po Jiráskově centru míč doskákal až na zadní tyč, kde ho uklidil do sítě Acosta.

Tři body mohli přesto zůstat na Hané. Hrdinou okamžiku málem byl Ordoš, ale jeho technická střela z velkého vápna skončila pouze na břevně. Pro Sigmu to je další ztráta důležitých bodů.

SK Sigma Olomouc – Bohemians Praha 1905 2:2 (0:1)

Branky: 47. Ordoš, 51. Mahmutovič – 41. Schnick, 69. Acosta. Rozhodčí: Příhoda – Nádvorník, Ratajová. ŽK: Mahmutovič, Ordoš.

Sigma: Buchta – Hála, Rode, Štěrba, Vepřek – Petr (63. Moulis), Houska (90. Falta), Šindelář, Ordoš, Navrátil – Mahmutovič (82. Malec). Trenér Václav Jílek.

Bohemians: Zlámal – Čögley, Krch, Gajič, Švec – Acosta, Hubínek (86. Šmíd), Hradecký, Jirásek, Mosquera (90. Čížek) – Schick. Trenér Roman Pivarník.

IMG_3802 (1).jpgIMG_3822 (1).jpgIMG_3827 (1).jpgIMG_3850 (1).jpgIMG_3851 (1).jpgIMG_3860 (1).jpgIMG_3867 (1).jpgIMG_3869 (1).jpgIMG_3870 (1).jpgIMG_3886 (1).jpgIMG_3887 (1).jpgIMG_3891 (1).jpgIMG_3899 (1).jpgIMG_3903 (1).jpgIMG_3907 (1).jpgIMG_3917 (1).jpgIMG_3928 (1).jpgIMG_3936 (1).jpgIMG_3967 (1).jpg

Okomentuj jako první článek "Sigma sahala po vítězství, má však jen bod"