Sigma vstoupila do HET ligy tříbodově

Comeback do nejvyšší soutěže se fotbalistům SK Sigma Olomouc povedl. Sigmáci vyhráli v Mladé Boleslavi 2:1, obě jejich branky dal už v první půlce Šimon Falta. Teď budou hrát Olomoučtí doma proti Liberci, a to v sobotu 5. sprna od 17.00.

Sigma cestovala k utkání bez několika hráčů. Scházeli rekonvalescenti brankář Štěpán Spurný a útočník Václav Vašíček, pro svalové zranění obránce Martin Hála. Hrát nemohl stoper Roman Polom, který je na Hané na roční hostování s opcí právě z Mladé Boleslavi, další stoper Jan Štěrba byl hrát za juniorku.

K prvním zápasům v nejvyšší soutěži v základní sestavě nastoupili stoper Václav Jemelka, obránce Martin Sladký a záložník Lukáš Kalvach. Sigma do utkání vstoupila dobře a měl první velkou šanci v utkání. Po centru Zahradníčka zleva zakončoval zhruba na osmi metrech z voleje Chorý, ale přestřelil. Boleslav se v prvním poločase spoléhala jen na brejky, ty se hostům podařilo bez větší potíží chytat. Ve 22. minutě přišla další dobrá možnost Sigmy, zleva odcentroval po dobré kombinaci Falta, před bránou ale volný Plšek na balon nedoskočil. Domácí se dostali do několika nebezpečných situací, ale až na jednu výjimku nemusel brankář Buchta zasahovat. A v závěru poločasu Sigma udeřila. Ve 37. minutě šel po pasu Radakoviće sám z pravé strany na brankáře Falta a krásným obstřelem poslal náš tým do vedení – 0:1. Pak moc nechybělo k tomu, aby po centru Vepřka k zakončení Plškovi, ale zase mu kousek k hlavičce chyběl. Ještě do šatny Sigma náskok navýšila. Plšek krásně uvolnil Faltu, který střelou k levé tyčce skóroval – 0:2.

Po první půlce tedy bylo jasné, jak by se mohla vyvíjet ta druhá. Že Sigma bude hlídat náskok a chtít přidat třetí branku z brejku, a z druhé strany domácí přidají ve snaze zápas ještě zdramatizovat. Brankář Buchta musel zasahovat proti střele Chramosty, ten samý hráč pak zakončil nepřesně. V 58. minutě měl zajímavou šanci Mareš, ale vystřelil tak vysoko, že Buchta ani nemusel reagovat. Ale svoje šance měla také Sigma. V 70.minutě střílel z hranice šestnáctky nad Plšek. O osm minut později se k zakončení protáhl do vápna Chorý, ale rána mu nesedla, zamířil jen tam, kde čekal připravený gólman. Domácí se podařilo čtyři minuty před koncem řádné hrací doby po rohovém kopu snížit. V 88. minutě se pak prosmýkl do dobré šance Manzia, ale jeho střela skončila jen v koši brankáře. V nastaveném čase pak Hanáci přežili velký závar, i s pokusem o nasimulovanou penaltu, který zůstal jen tak, ale na výhře už to nemohlo nic změnit.

FK Mladá Boleslav – SK Sigma Olomouc 1:2 (0:2)

Branky: 86. Komličenko – 37. a 45.+2 Falta. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Pospíšil. ŽK: Fabián, Jánoš, Matějovský – Chorý, Radakovič, Houska, Manzia. Diváci: 3577.

Ml. Boleslav: Diviš – Fabián, Da Silva, Čmovš, Fleišman – Rada (46. Komličenko) – Jánoš (77. Ljovin), Matějovský, Mareš, Chramosta – Mebrahtu (65. Magera). Trenér: Uhrin ml.
SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (64. Moulis), Houska (90. Texl), Plšek (82. Manzia), Falta – Chorý. Trenér: Jílek.

Okomentuj jako první článek "Sigma vstoupila do HET ligy tříbodově"