Sigma vydřela bod v nastavení

Michal Ordoš se rozstřílel.Michal Ordoš

Fotbalová Sigma Olomouc předvedla v prvním kole Synot ligy svým fanouškům to, co snad nejvíce obdivují na anglickém fotbale. Tedy bojovnost a odhodlání až do poslední sekundy. Hanáci totiž ještě v poslední minutě prohrávali 0:2, ale v nastaveném čase během jedenapadesáti sekund dvakrát skórovali a vybojovali bod.

Sigma měla trošku pomalejší rozjezd a chvíli trvalo, než si na znovu prvoligový fotbal zvykla. A domácí toho mohli využít, naštěstí pro hosty střílel Breite v tutové pozici vedle. Ale pak se Hanáci rozjeli a měli větší šance, než domácí. Navrátil obešel gólmana, už měl před sebou jenom prázdnou bránu, ovšem také velmi těžký úhel, takže nestačil zakončit přesně. Pak Navrátil našel dvakrát dobrou přihrávkou Halenára, slovenský kanonýr nejprve minul, pak zcela sám před bránou netrefil dobře balon. A další tutovku měl Hála, po dobré olomoucké akci domácí brankář jeho střelu vykopával. Když Sigma svoje šance nedala, přišel trest. Ve 41. minutě hosté tak dlouho vymýšleli místo razantního odkopu, až se domácí zmocnili míče a po centru zprava, zakončeném hlavičkou Filla, šli do vedení.

A aby toho nebylo málo, přidaly Teplice krátce po pauze druhou branku. Ale zase tomu předcházela olomoucká šance. Střelu Navrátila tečoval Drame a brankář Grigar jen s vypětím vyrážel na roh. Vzápětí šli domácí do útoku, Potočnému střela sice vůbec nesedla, ale přesto míč přeletěl Reichla a skončil v bráně. No a se Sigmou to vypadalo bledě. Chvíli trvalo, než se hosté zvedli. Ale dlouho to vypadalo, že jim nebude přáno. Vašíček střílel zdálky vedle. V 72. minutě brankář Grigar chyboval při výběhu. Balon poslal z první zdálky do opuštěné sítě Navrátil, ale o kousíček minul. Závěr ale nakonec patřil Sigmě. V první minutě nastaveného času po centru Zahradníčka zprava snížil Petr, o 51 sekund později znovu po centru Zahradníčka srovnal na konečných 2:2 Hála.

„Remíza je dobrá, ale kritika bude zase. Měli jsme problémy, to nemůžeme zakrývat, to bylo vidět. Pořád je na čem pracovat,“ řekl trenér Sigmy Leoš Kalvoda.

Teplice – SK Sigma Olomouc 2:2 (1:0)

Branky: 41. Fillo, 50. Potočný – 90.+1 Petr, 90.+1 Hála. Rozhodčí: Marek – Paták, Pochylý. ŽK: Navrátil, Svozil, Rajnoch (všichni Olomouc). Diváci: 3715.
Teplice: Grigar – Dramé, Lüftner, D. Jablonský, Krob – Ljevakovič, Breite – Vondrášek (90. Dressler), Vachoušek (77. Táborský), Fillo – Potočný (84. Bratanovič). Trenér: Vavruška.
SK Sigma Olomouc: Reichl – Hála, Rajnoch, Svozil, Vepřek – Petr, Navrátil (87. Zahradníček), Halenár (81. Chorý), Houska (72. Ordoš), Plšek – Vašíček. Trenér Leoš Kalvoda. Asistent Darko Šuškavčevič.

Okomentuj jako první článek "Sigma vydřela bod v nastavení"