Sklenáři režírovali výhru Bělkovic

Fotbalisté Bělkovic potvrdili, že mají formu. Ve 12. kole I.A třídy skupiny B zvítězili v Jesenci 5:1.

Po minulém podařeném zápase nechtěly Bělkovice soupeře podcenit. Jesenec dlouho vzdoroval a bělkovickým se nedařilo proměňovat šance, do kterých se dostávali. První gól padl po půlhodině hry, kdy si na roh Miroslava Sklenáře naběhl jeho bratr Michal a z voleje nedal brankáři šanci. O pár minut později se k míči ve středovém kruhu dostal Michal Sklenář, prošel přes tři hráče a přesnou střelou k tyči zvýšil na 2:0 pro hosty.

Bělkovice se prosazovaly útočnou hrou a vysokým nasazením všech hráčů. Pronikajícího Kluku před šestnáctkou zastavil obránce jen za cenu faulu a z následného trestného kopu se přesně do šibenice trefil Miroslav Sklenář – 3:0. Vytáhl se i hostující brankář Vidrman, jenž dvěma reflexními zákroky podržel svůj tým.

Do druhé půle vstoupili aktivněji bělkovičtí, jeden útok střídal druhý, ale střely Forejta, Krzyžanka, Michala Sklenáře či Turečka buď domácí gólman chytil nebo nebyly přesné.

Potom byl v pokutovém území sražen Forejt a sudí nařídil penaltu. Většinu diváků utkání tvořili příznivci bělkovického fotbalu, které potěšil Michal Sklenář, jenž se nemýlil a zvýšil už na 4:0.

Až za jasného stavu se prosadili i domácí. Ti potrestali chybu v rozehrávce obránců Bělkovice a zaznamenali čestný úspěch, když se chvíli před koncem trefil Kvapil. Poslední slovo měl však Jenderka, který si naběhl na kolmou přihrávku Michala Sklenáře a vybíhajícího brankáře obstřelil – 1:5.

Jesenec – SK Bělkovice 1:5 (0:3)

Branky: Kvapil – Michal Sklenář 3, Miroslav Sklenář, Jenderka.

Bělkovice: Vidrman – Zdráhal, Jiří Theimer, Roman Theimer, Svrčina (60´Havlík) – Kluka, Miroslav Sklenář, Michal Sklenář, Forejt – Krzyžanek (65´Jenderka), Tureček. Trenér Lubomír Orlet.

Okomentuj jako první článek "Sklenáři režírovali výhru Bělkovic"