Skokani dostali náklad od Techniky i Draků

Po třítýdenní pauze se znovu rozjela základní část extraligy baseballu a Skokani se naposledy představili před svým publikem. Loučení to ale nebylo šťastné, od brněnských celků dostali dva výprasky.

Skokani – Technika 0:11, Skokani – Draci 0:12

Po slibném úvodu sezony se Skokani už jen propadají tabulkou. Nezkušenost a řada zranění kosí jejich ambice. V sobotním utkání s Technikou se museli obejít bez zdravotně indisponovaných nadhazovačů Lukáše Veselého, Vojtěcha Holického i zadáka Matúše Mika, zpět do své vlasti už odcestoval americký nadhazovač Justin Driver. To byly jen poslední kapky do přetékající nádoby olomouckých problémů, která se převrhla v obou víkendových utkáních.

S Technikou se Skokani nemohli opřít o hru na pálce a s rostoucím skóre odcházela až příliš ochotně i jejich vůle a bojovnost. Nic na tom nezměnili ani nadhazovači Černík s Kohoutem, Technika si v poklidu došla pro výhru 0:11 v osmé směně. „Na pálce je to velmi vlažné, neagresivní, žádné tvrdé odpaly, je to jen jako bychom bránili domácí metu,“ přiznává trenér Skokanů Jakub Voják. „Útok je špatný, ve chvíli, kdy bychom aspoň pálili, tak se chyby prominou, ale dali jsme jim všechno zadarmo.“

Změna nepřišla ani s nedělním zápasem, ve kterém přijeli do Olomouce šampióni Draci Brno. Lehkým krokem si došli pro výhru 0:12 po sedmé směně. „Musíme nějak dohrát základní část a soustředit se na play-off. Tam bychom se měli pokusit zahrát tak, abychom nešli do baráže, ale pokud budeme takto pokračovat, tak nás baráž nemine,“ tuší Václav Voják.

„Pak se uvidí, jestli máme psychicky na to ji ustát. Já doufám, že ano, protože rozdíl mezi oběma soutěžemi je pořád veliký, přestože jsme tak oslabeni.“

Foto: Miloslav Jančík

[nggallery id=223]

Okomentuj jako první článek "Skokani dostali náklad od Techniky i Draků"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE