Skokani se s Hrochy Brno rozešli smírně

Sobotní kolo baseballové Extraligy svedlo proti sobě Skokany Olomouc a Hrochy Brno a jednalo se o souboj osmého a čtvrtého týmu tabulky. Papírově to měly být jasné dvě výhry pro Hrochy, ale v prvním zápase Skokani překvapili. Obě utkání se odehrála v pochmurném počasí, to první se dokonce muselo kvůli vytrvalému dešti na chvíli přerušit.

První sobotní zápas začal ve třináct hodin po slavnostním nástupu a hymně. Za domácí tým se na kopci představil Stephen Swagerty, který je bomberem týmu z brněnské části Komín. Za olomoucký tým byl na kopec nominován Lukáš Veselý, jenž se na něm představil po měsíční pauze. Utkání začali Skokani velmi zostra, neboť se trefovali do rychlých nadhozů domácího nadhazovače. Hned v úvodních dvou směnách vedli 3:0 a překvapili nejen sebe a diváky, ale i domácí hráče. Lukáš Veselý házel velmi dobře a když nezneškodnil hroší pálkaře sám, tak si s nimi umně poradila olomoucká obrana. V prostřední části se domácí Swagerty rozházel a začal ničit pálkaře soupeře, celkem rozdal 11 SO (za 7 odházených směn). I Lukáš Veselý vydržel na kopci stejný počet směn, pak jej vystřídal hrající trenér Michal Kohout, který v poklidu utkání doházel a Olomouc tak získala letošní čtvrtou výhru v Extralize. V tomto zápase Skokani výborně pálili a nastříleli 9 H, přičemž po třech úspěšných odpalech si připsali Matěj Lázniček a Nathan van der Linden.

Hroši Brno – Skokani Olomouc 0:5

Sestava Skokani: P – L. Veselý/M. Kohout, C – J. Voják, 1B – J. Chapman, 2B – M. Zdražil, 3B – O. Schwarz, SS – N. van der Linden, LF – M. Poledna, CF – M. Lázniček, RF – J. Kovařík, trenér: M. Kohout.


Druhé sobotní utkání začalo tradičně v 16:00. Hroším nadhazovačem byl Martin Bareš, který před dvěma lety přestoupil z juniorky Draků Brno. Na olomouckém kopci se představil Australan Joel Chapman. Sobotní zápasy byly jako den a noc a v tomto druhém vyznělo pro Skokany špatně úplně vše. Domácí hráči se trefovali do každého olomouckého nadhozu a chvílemi to vypadalo, že se nehraje na hřišti ale na střelnici. Pálkařům Skokanů zvlhl střelný prach a taky jim chyběla trocha toho pověstného štěstíčka. Hroši přidávali bod za bodem a začali bodově odskakovat. Ve čtvrté směně dokonce přidali pět bod, a to po dlouhé sérii 4 H v řadě. Chapmana vystřídal v šesté směně Pavel Schwarz, který měl zápas doházet. V jeho první směně se mu dařilo, ale ve své druhé směně nedokázal zamířit a trápil se s strikezonou. Utkání bylo předčasně ukončeno ve směně sedmé za stavu 11:1 pro domácí výběr. V tomto zápase Hroši udělili lekci z produktivity a odpálili 14 H. Pálkaři hostů odpálili pouze 7 H, nejvíce se dařilo hráči 1B Ondřeji Schwarzovi, který měl tři úspěšné odpaly ze třech startů.  Za zmínku stojí výkon pravého zadního polaře Jiřího Kovaříka, který ve svém prostoru vystavěl zeď a pochytal vše, co letělo kolem.

Hroši Brno – Skokani Olomouc 11:1

Sestava Skokani: P – J. Chapman/P. Schwarz, C – J. Voják, 1B – O. Schwarz, 2B – J. Borůvka, 3B – M. Zdražil, SS – N. van der Linden, LF – M. Poledna, CF – M. Lázniček, RF – J. Kovařík, trenér: M. Kohout.

Text: Martin Poledna.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Skokani se s Hrochy Brno rozešli smírně"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE