Šternberk vyhrál derby v Přerově

Volejbalistky TJ Sokol Šternberk ve čtvrté dějství extraligy vyhrály derby v Přerově. Prohrávaly 1:0 a 2:1, ale poslední dvě sady zápasu patřily jim.

K dramatičnosti utkání přispěl velký počet chyb na obou stranách. Nevyrovnané výkony se přelévaly z jedné poloviny hřiště na druhou. Zlom v utkání přišel ve čtvrtém setu, kdy hosté otočili z 10:16 na 18:16 ve svůj prospěch. Přerov nedokázal proměnit ani jeden ze dvou mečbolů a štěstí se přiklonilo v koncovce na stranu hostů.

„Hrál se katastrofální volejbal slabé úrovně na obou stranách. Soupeř rozbil naši hru servisem,“ řekl domácí kouč Vladimír Sirvoň.

„První set jsme prohráli, ale pak jsme se adaptovali na zdejší halu a od druhého setu jsme hráli lepší volejbal. V závěru jsme měli asi trochu štěstí, možná i odvahy a bojovnosti,“ uvedl kouč Šternberka Radomír Juřík.

Přerovský volejbalový klub – TJ Sokol Šternberk 2:3 (17, -23, 18, -23, -15)

Rozhodčí: Blažek, Renčín. Diváků: 180.

Přerov: Skřičková, Gáliková, Murčinková, Mátlová, Gambová, Rosenbergerová. Libero: Dedíková. Střídaly: Kohoutová. Trenér Vladimír Sirvoň.
Šternberk: Dřímalová, Oborná, Holásková, S. Janečková, M. Janečková, Sochorcová. Libero: Hronová. Střídaly: Římská.

Okomentuj jako první článek "Šternberk vyhrál derby v Přerově"