Tři body v dešti

Své další mistrovské utkání – opět za vytrvalého deště – odehrály fotbalistky FK Nové Sady v Lubině, se zkušeným družstvem z pátého místa tabulky.

Již v 7. minutě o sobě dala vědět Mokrušová a svou prudkou střelou zaměstnala poprvé domácí brankařku, která její střelu stěží vytáhla na roh. Zato ve 24. minutě již ale gólu Mokrušové zabránit nedokázala. Mokrušová dostala výbornou nahrávku od Vytřísalové z poloviny hřiště, kterou zachytila před šestnáctkou a vyslala na domácí branku nechytatelný dloubák přímo pod břevno – 0:1.

Ve 34. minutě domácí hráčky srovnaly na 1:1, když využily nedorozumění novosadské brankařky Pikartové s dobíhající Paděrovou v malém vápně, domácí útočnice se orientovala nejlépe a míč rychle vypíchla rovnou do brány.

Hned v úvodu druhého poločasu z aktivního nástupu novosadských fotbalistek vznikla vyložená branková situace a Mokrušová ale střílela těsně nad břevno. Z dalšího závaru před domácí brankou se již ale trefila přesně. Centr, od výborně hrající Kopečkové, šel přímo do šestnáctky, Mokrušová si míč zpracovala a z otočky pohotově vystřelila a zvýšila na 1:2. Další centr, který na ni vyslala Nováková, již nezužitkovala Mokrušová gólově, ale nastřelila další břevno.

Příští mistrovské utkání odehrají FK Nové Sady na domácím hřišti, kdy v neděli 25. května ve 13 hodin přivítají družstvo AFC Veřovice.

Spartak Lubina – FK Nové Sady 1:2 (1:1)

Góly: 24. a 51. Mokrušová.

Sestava: Pikartová, Vytřísalová, Petrášová, Kopečková, Teindlová, Paděrová, Nováková, Mokrušová, Suchánková (80. Balusová), Bellová (75. Hrabalová), Božičevičová (77. Pospíšilová)

Okomentuj jako první článek "Tři body v dešti"