Tři útočníci Mory nedohráli kvůli zdravotním problémům

Cenný skalp získali hokejisté Olomouce. Ve svém druhém přípravném utkání dokázali porazit vicemistra extraligy z Vítkovic. Trenér Mory však výhru 6:4 nepřeceňuje. „Je to jenom příprava. Vítkovice přijely převážně s hráči, které zkouší. Navíc někteří z nich by se u nás měli příští týden objevit. Sledovali jsme celkem čtrnáct jmen, takže jsme si to s kolegou rozdělili a já jsem hráče sledoval z tribuny. Některé věci byly dobré, ale musíme odstranit chyby, kterými soupeři darujeme šance,“ řekl Petr Fiala.

Hanákům vyšla především první třetina. V ní se čtyřikrát radovali z gólu. „S postupem času jsme pomalu vadli, ale do šancí jsme se dostávali. Když se odstraní chyby, po kterých měl soupeř jasné šance, a které v mistrákách nesmí být, tak by to mohlo být dobrý,“ pokračoval kouč.

Poprvé se v dresu Kohoutů objevil brankář Libor Kašík ze Zlína. „Je v reprezentační dvacítce, takže v něm něco je. Nechytal špatně, měl dvě tři situace, kdy to z tribuny vypadalo, že je gól, ale on se rychle přemístil. Má podíl na tom, že se vyhrálo,“ chválil Fiala.

Naopak radost mu neudělalo, že hned tři hráči museli z různých zdravotních důvodu jít předčasně do kabiny. Jedním z nich byl Jiří Řípa. „Je trochu otřesený a má štychy na horním rtu. Nečekal to, ale snad to bude dobré. Nedohrál nám ani Matěj Pekr, který už minulý týden byl na obstřiku s loktem. Má s ním problémy, dal gól a skončil,“ řekl trenér. Další kdo nedokončil úterní duel byl Michal Pšurný. Vydržel dvě třetiny a pak odstoupil, protože měl potíže s kotníky kvůli bruslím.

Ve dvou odehraných přípravách dostávali zatím příležitost především mladí hráči. Na ledě se neobjevil Jiří Dopita ani Pavel Selingr, který je hráčem Chomutova a o jeho přesunu na Hanou se jedná. Do pátečního zápasu se Slovanem Bratislava by již mohli zasáhnout. „Zkušenějším jsme dali čas, protože většinou se déle trénuje a nezačíná se tak brzo s utkáními jako to letos máme my,“ uvedl Fiala, který nemůže dlouhodobě počítat s dvojicí útočníků Zbořil a Ministr. Oba jsou po operaci a zatím jezdí jen na kolech. Do sestavy Hanáků se vrátí až v říjnu nebo listopadu.

Okomentuj jako první článek "Tři útočníci Mory nedohráli kvůli zdravotním problémům"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE