Účinkování týmu HBC Olomouc 2010 během podzimu

První kolo Krajské Hokebalové Ligy mužů proběhlo 22. září a tým HBC Olomouc 2010 v něm hostil loňského vítěze soutěže MAC Eagles Brno. Domácí měli hostům co vracet, neboť to byli právě Eagles, kteří v semifinálové sérii vystavil stopku vysněnému postupu do finále. Domácím se odveta nadmíru povedla a Brno si odvezlo výprask 12:2.

Start do soutěže bez jakékoli tréninkové přípravy byl pro Olomouc ostrý. V čase 3:32 obránce Veselý perfektně zužitkoval Musilem vyhrané buly a po třech vteřinách přesilovky otevřel ranou od modré skóre. Domácí hrající ve velice kvalitní sestavě se dál snažili o aktivní hru, která se jim i díky posilám odrostlým dorostu dařila. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat a v čase 5:22 padla druhá přesilovková branka z hole Milana Juráka, který nedal střelou zápěstím od půlky golmanovi šanci. Po tomto úvodu hosté poněkud znejistěli, mělo však být pro ně ještě hůř, když v čase 7:07 zakončovala krásnou souhru dvojice Půček – Klepáček letní posila Juraj Mundier. Netrvalo to ani 50 vteřin a už se vezl další banán – na 4:0 zvyšoval z nahrávky Lukáše Nazada Pavel Přecechtěl. Ještě ani nedozněl oslavný ryk, když po asistenci Drdly a Musila zkušeně do prázdné zakončil novic v první lajně, dorostenec Jarda Čep.

Po první třetině bylo skóre 5:0, druhou třetinu skvěle zahájil v čase 18:29 Martin Půček, kteý zvyšoval na 6:0. Od oka posládaná druhá lajna zkrátka měla svůj den. Vývoj utkání byl dostatečně nastíněn na předchozích řádcích a tak dále již jen telegraficky : 21:47 Přecechtěl (Nazad, Duša) – 7:0, 23:49 Mundier – 8:0, 27:20 Přecechtěl – 9:0, 29:18 Drdla (Musil, Nazad) – 10:0. Desítka po dvou třetinách? Proč ne …

Do třetí části domácí vstupovali s tím, že by domácímu golmanovi Dosymu slušel hned v prvním utkání shotout, což se však kvůli dvěma brankám hostů nepodařilo splnit. Brankově se za domácí prosadili ještě Musil (Čep, Drdla) a Drdla (Musil), kteří uzavřeli dvojciferné skóre.

HBC Olomouc 2010 – MAC Eagles Brno 12:2 (5:0 ; 5:0 ; 2:2)

Druhé kolo KHbL bylo na programu v sobotu 6.10, kdy do Olomouce zavítal nepříjemný soupeř v podobě jihlavských Flyers. Za hezkého počasí se po celý zápas hrál urputný, ne moc pohledný hokejbal bez většího množství střel na obou stranách s vítězným koncem pro domácí.

Oba gólmani chytali spolehlivě, proto bylo největším vzrušením ve 25. minutě nepříjemně vypadající zranění hostujícího hráče, který musel být po nešťastném střetu s hokejkou svého spoluhráče odvezen do nemocnice na šití. Vše podstatné se událo až v poslední periodě, kdy ve vlastním oslabení po vyhraném buly v utočném pásmu dostal domácí do vedení útočník Petr Tomášek. Další tři branky padly ve 45. minutě, když nejprve ve skrumáži před bránou zvyšoval navrátilec v sestavě Tom Příhoda. Místo abychom Olomouc dohrála v klidu do konce, nechala si 14 vteřin před koncem vstřelit kontaktní branku. O konečném výsledku pak rozhodl do prázdné brány loňský nejproduktivnější hráč této soutěže Pavel Musil a upravil tak na konečných 3:1.

HBC Olomouc 2010 – HBC Flyers Jihlava 3:1 (0:0 ; 0:0 ; 3:1)

Na sobotní zápas třetího kola KHbL, hraný 20.10 v Olomouci, poskládali domácí sestavu doplněnou o hodně mladíků. To se ukázalo jako dobrý tah s tříbodovým ziskem pro Olomouc.

První třetina byla spíše vzájemným oťukáváním soupeřů, oba týmy si vytvořili šance, které však zůstaly neproměněny. Žádný z týmů neměl výraznější herní převahu, spíše se čekalo na to, komu se povede vstřelit první branku.

Skóre se poprvé měnilo až na začátku druhé třetiny, kdy po 9 sekundách přesilové hry prostřelil gólmana hostí krásnou střelou z nahrávky Lukáše Nazada obránce Matyáš Macek. V dalším průběhu byla hra opět vyrovnaná, avšak střelecké štěstí bylo na straně domácích. Ve 24. minutě vracel do ohně buly vyhrané v útočném pásmu domácí bek Václav Horák, jeho nahození perfektně usměrnil Martin Půček, poslal je přesně na hůl Aleš Hudce a tomu již stačilo nasměrovat míček mezi betony gólmana Jihlavy. O 3 minuty později přidal další branku s asistencí Nazada forward Petr Tomášek a třetina skončila za stavu 3:0.

Ve třetí části se hrál aktivní hokejbal nahoru dolů, šance hostů však končili na výborně chytajícím Dosedělovi, který po první třetině naštěstí ztlumil své rádio a věnoval se hlavně hře. Hosté se prosadit nedokázali a tak byla opět řada na domácích, jejich čtvrtou branku vsítil po perfektní přihrávce Pavla Přecechtěla Lukáš Nazad. Jihlava rozhodně nesložila zbraně a stále se tlačila do útoku, pak však z jednoho z kontrů dokázali vytěžit domácí, když po nahrávce Matyáše Macka střelou od červené vymetl pavučinku z branky hostů Hudec. Do konce utkání se již skóre neměnilo a tak, ačkoli tomu obraz hry nenasvědčoval, si Jihlava z Olomouce odvezla pětibrankový příděl.

HBC Olomouc 2010 – SK TOPTRANS Jihlava B 5:0 (0:0 ; 3:0 ; 2:0)

Ke čtvrtému utkání podzimní části KHbL zavítali 27. října do Olomouce borci z Jundrova. Jak se hned v úvodu ukázalo, bylo toho dne největším soupeřem všech hráčů i hokejbalu obecně počasí, za kterého by žádný milovník zvířat svého psa ven nevyhnal.

I v tomto marastu se však na domácí střídačce sešla překvapivě početná sestava, která se začala prát o body. V plavecký stadion proměněné hřiště technické hře rozhodně nepřálo a tak všichni s napětím očekávali komu a z čeho to tam konečně spadne. Střeleckou nemohoucnost ukončil ve 13. minutě Musil (Přecechtěl, Srnec) a 48 vteřin před koncem úvodní části přidal s asistencí Michala Spěváka druhou branku domácí bek Kordula.

Druhá třetina byla kopií té první. Když se míček zrovna netopil v kalužích, tak byl převážně na holích domácích, ale do branky jej ne a ne dostat. Povedlo se to až v čase 21:57 Spěvákovi, který zkušeně ukvedlal brankáře hostí a mazácky zasunul – 3:0. V čase 24:59 využil přesilovku první útok, kdy po nahrávce Milana Juráka našel Pavel Musil u zadní tyčky zcela volného Přecechtěla – 4:0.

V úvodu poslední třetiny se podruhé prosadil s chutí hrající Michal Spěvák (Tomášek, Horák), ve zbývajícím čase se utkání vzhledem k tragickému počasí už jen dohrávalo.
HBC Olomouc 2010 – HBC Jundrov 5:0 (2:0 ; 2:0 ; 1:0)

Na první letošní výjezd v rámci KHbL vyrazil tým v 5.kole na hřiště Kyjova. K zápasu se sešlo pouze 6 hráčů a gólman, což je s ohledem na početnou hráčskou základnu Olomouce naprosto tragický počet. I z tohoto důvodu dokázal Kyjov obrat hosty o body …

HBK Kyjov – HBC Olomouc 2010 2:1SN (0:0 ; 1:0 ; 0:1 – 1:0)

Den po tristním výjezdu do Kyjova následovalo utkání 6. kola proti staronovému týmu soutěže TJ Agrotec Hustopeče. Kdo by čekal, že se tým alespoň k domácímu utkání sejde ve slušném počtu čekal marně, i to však nakonec stačilo na vítězství.

Oproti sobotnímu zápasu v Kyjově se sešlo celých 8+1 hráčů. Taktika tedy byla jasná : rychle se ujmout vedení, vypracovat si náskok a ten udržet, protože bylo jasné, že se sobotním zápasem v nohách to v tomto počtu tým dlouho neuběhá. Plnění taktických pokynů se už v čase 2:35 ujal Petr Srnec, který ve spolupráci s Pavlem Přecechtělem zařídil první gól. Přéca, snažící se odčinit svou sobotní absenci, přidal za necelou minutu druhou branku. Hosté zaskočeni tímto začátkem se pak trošku chytili, byli to však domácí, kdo se opět prosadil – svůj druhý gól přidal v čase 12:06 Přecechtěl. Do konce první části hry udeřili domácí ještě jednou. To si z modré čáry mezi kruhy seběhl Hudec, tam jej střílenou přihrávkou přesně našel Lukáš Nazad … a brankář hostí opět lovil míček ze sítě – 4:0.

Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Domácím sice, jak kdosi na lavičce hostí správně poznamenal, ubívaly síly, přesto si však hosté vážnější šanci vypracovali až při přesilovce, kterou jim svým špatným vyhozením věnoval domácí golman Dosy. Bohužel tato vážnější šance skončila brankou na 4:1. Olomouc pak opět zapnula na vyšší obrátky a hosty k ničemu zásadnímu nepustila.

Ve třetí části zkompletoval svůj hattrick Přéca, ve 43. minutě přidal svou druhou branku v utkání Srnec, který uzavřel skóre na konečných 6:1. Podle výsledku sice vypadal zápas jednoznačně, být to však proti o něco zkušenějšímu týmu, v tomto bídném počtu by se olomouckým tak dobře nevedlo.

HBC Olomouc 2010 – TJ Agrotec Hustopeče 6:1 (4:0 ; 0:1 ; 2:0)

V 7. kole krajské hokejbalové ligy mužů se střetly dva nejlepší celky a šlo tedy o souboj prvního s druhým.  12. Listopadu zajížděl HBC Olomouc 2010 na horkou půdu několikanásobného vítěze soutěže HSK Staré Brno, odkud se poprvé vrátili bez jediného bodu.

Domácí se ujali vedení hned po první vážnější šanci a ve 4. minutě byl po přečíslení olomouckých obránců stav 1:0. Hosté postupně vyrovnali hru a ke konci třetiny i skóre, když se z mezikruží bekhendovou střelou prosadil kapitán Petr Srnec.

Hrál se důrazný a rychlý hokejbal velmi slušné úrovně, konec konců se oba dva celky dobře znají z více, jak desetiletého působení ve druhé nejvyšší soutěži. V následující periodě však gól nepadl, a tak se šlo do závěrečného dějství se stejným skóre.

Třetí třetina byla jako na houpačce, bohužel se špatným koncem pro olomoucké hráče. Zhruba deset minut před koncem se sice po tvrdém příklepu dostali do vedení hosté zásluhou Jaška, domácí však 6 minut před koncem vyrovnali, po více než sporné brance, kdy nejprve došlo k evidentnímu posunutí branky a teprve poté ke vstřelení 2. gólu domácích. Na 3:2 zvyšovali Brňané po trochu náhodném nahození na brankáře Doseděla, který však hosty několikrát za zápas velmi podržel. Olomoučtí si vzali time-out a zkusili s jedním mužem v poli navíc vyrovnat. Po dalším velmi sporném zákroku domácích přišel na modré o míček jeden z olomouckých obránců a pro brněnské už nebyl problém upravit na konečných 4:2.

Trenér týmu M.Tinkl : Chtěl bych kluky pochválit, neodehráli jsme vůbec špatné utkání. Po úvodním tlaku jsme se dokázali vyrovnat s velmi tvrdou a někdy až zákeřnou hrou domácích, která byla tiše podporována jedním z rozhodčích. Na to se ale nechceme vymlouvat, měli jsme dát více branek a byl by klid. Nic se neděje, nadále zůstáváme na druhém místě s nejmenším počtem odehraných zápasů. Do konce podzimu máme ještě 3.kola, ve kterých bychom rádi bodovali naplno.

Vedoucí týmu A. Hudec : Ztráta bodů v závěru utkání nás samozřejmě mrzí, tím spíš, že jsme na půdě kvalitního soupeře sahali po plném bodovém zisku. Malou náplastí jsou alespoň body z venku dovezené Latym, který si „takticky“ zapoměl štulpny a protože bez nich nemohl hrát, měl volný prostor k rozehrání partie se sličnou slečnou časoměřičkou. Co vše se v boxu časoměřičů odehrálo s jistotou nevíme, neboť Laty zachoval gentlemanské mlčení. Jistým náznakem je však to, že při přesilovce domácích, po přerušení hry rozhodčím, se čas na tabuli zastavil se značným zpožděním, až po několikerém upozornění borců z domácí střídačky 🙂

HSK Staré Brno – HBC Olomouc 2010 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Třetí derby Olomouckých týmů odehrané v rámci 8. kola KHbL přineslo zatím asi nejvyrovnanější vzájemný souboj. Oba celky se tentokrát vyvarovaly zbytečných šarvátek a soustředily se na souboj o bodíky. Olomoucký výběr v poněkud nesourodé sestavě měl herní převahu pouze v úvodních minutách, v čase 7:50 se z tutovky předložené Přecechtělem prosadil Srnec. Pak se hra ve všech směrech vyrovnala a začala přetahovaná o každý míček.

Ve druhé části přidali „hosté“ druhou trefu, když nahrávkou z modré našel Srnec před brankou clonícího Hudce, který zády ke golmanovi nelenil a bekhendem přehodil jeho beton. O necelou minutu později vsítil kontaktní branku Glads Fiala. Následovala přesilovka pro tým 2010, ve které však nic kloudného nevymyslel.

V úvodu třetí části měli Glads výhodu hry 5 na 3, ale branka díky pozorné obranné hře nepadla. Gladiators dál tlačili a chvílemi byli velice blízko vyrovnání, Doseděla však překonat nedokázali. I třetí vzájemné derby tak dopadlo lépe pro olomoucký výběr.

HBC Gladiators Olomouc – HBC Olomouc 2010 1:2 (0:1 ; 1:1 ; 0:0)

O posledním listopadovém víkendu vyrazila Olomouc 2010 na očekávaný první trip sezony. Bohužel opět pouze v počtu 8+1, přičemž alespoň tento počet na poslední chvíli zachránil Muska, jinak tým odjel pouze se 7 hráči do pole.

První zápas víkendového programu zhodnotil kouč M.Tinkl takto: V 9. kole Krajské hokejbalové ligy mužů, zajížděl aktuálně třetí celek tabulky ke druhému, očekával se tedy tuhý boj o přední příčky. Úvodní 15. minutovka tomu však nenasvědčovala a hrál se velmi otevřený hokejbal. Vůbec z první střely v zápase se radovali z gólu hosté, když Musilovu střelu z poloviny hřiště doklepl z ostrého úhlu Srnec. Domácí zanedlouho vyrovnali, ale pak už úřadovali hráči Olomouce. Postupně se trefili Přecechtěl, Kordula a znovu Srny. Domácí gólman připomínal spíše cedník a hostující střídačkou zněl jasný pokyn – vše na bránu a pojďme se radovat na půlku.

Druhá perioda se nesla v duchu té první, byli jsme jasně lepší a v poklidu si hlídali tří až čtyřbrankový rozdíl. Na začátku třetí třetiny sice domácí snížili na 3:6, ale i toto skóre vydrželo až do 40. minuty. Pak jsme ale přestali hrát a čekali na konec, což se nám málem vymstilo. Domácí ukrajovali gól po gólu a rázem tu byla jejich power play a stav 5:6! Čtyři vteřiny před koncem Muska dopravil míček do opuštěné klece domácích po sedmé a mohla vypuknout radost a to správné uvolnění na večerní Jihlavu 🙂 .

HBC SLZA Třebíč – HBC Olomouc 2010 5:7 (1:4 ; 1:2 ; 3:1)

Po noci probdělé v Jihlavě nastupoval tým k nedělnímu zápasu v Přibyslavicích. Úvod utkání byl prakticky stejný jako den předtím v Třebíči. Nezničitelný srdcař Spěvák, který spolu s Davidem Rýparem dorazil jako jediné posily z dorostu, připravil ve třetí minutě gólovku Hudcovi a za 3 minuty zopakoval totéž pro Davida Rýpara. Druhý útok tak zahájil utkání nad očekávání produktivně.

Ve druhé části se oba týmy na Přibyslavickém letišti spíše hledaly. Domácím se v 25. minutě povedlo snížit na rozdíl jedné branky, vedení hostů na 3:1 zvyšoval minutu před koncem druhé periody Přecechtěl.

Když se v úvodu závěrečného dějství v přesilovce trefil od modré bek Kordula, zdálo se být vše na nejlepší cestě. Bohužel, tak jak se opakoval úvod sobotního utkání, opakoval se i jeho závěr. 39 vteřin po Kornoutově trefě snižují domácí na 2:4 a v čase 38:38 je to již jen o jedinou branku. Slza cítí šanci a až do konce utkání tlačí Olomouc, branku však již vstřelit nedokázala.

Hosté si tak z Vysočiny odvezli zasloužených 6 bodíků ze 2 zápasů a přezimují na druhé příčce.

JVSK SLZA Přibyslavice – HBC Olomouc 2010 3:4 (0:2 ; 1:1 ; 2:1)

Okomentuj jako první článek "Účinkování týmu HBC Olomouc 2010 během podzimu"