Vašíček dal Zlínu tři góly

Útočník Sigmy Václav VašíčkVáclav Vašíček

Hattrick Václava Vašíčka pomohl SK Sigmě Olomouc k výhře nad Zlínem 4:2. Souboj dvou nejlepších týmů Fotbalové národní ligy byl dost vyrovnaný. Do vedení šli už ve druhé minutě domácí. Jenže se z něj neradovali dlouho. V 6. minutě dokázal srovnat Lukáš Železník.

Další branky padly až po změně stran. Nejprve se dvakrát prosadil útočník Hanáků Vašíček. Domácím se opět podařil úvod poločasu, když se radovali ve 48. minutě. Třetí gól přidal střelec Sigmy v minutě 66. Kapitán hostů Železník se však nechtěl nechat zahanbit a čtvrthodiny před koncem snížil.

Konec utkání ale Sigma zvládla, když Zlín k vážnější šanci nepustila. Naopak dokázala zvýšit své vedení. Nejprve měl velkou šanci Michal Ordoš, prosadil se ale až jiný ofenzivní hráč domácích. Přesně k tyči poslal míč Jakub Petr. Diváci, kterých přišlo na Andrův stadion skoro 3 500, viděli tedy nakonec šest branek a další výhru Sigmy. Pro hosty je prohra dvojnásob nepříjemná, protože spadli z druhého postupového na třetí nepostupové místo.

SK Sigma Olomouc – FC Fastav Zlín 4:2 (1:1)

Branky: 2., 48. a 63. Vašíček, 88. Petr – 6. a 76. Železník. Rozhodčí: Kovařík – Kříž, Kubr. ŽK: VašíčeK, Cana – 24. Pazdera.

Olomouc: Reichl – Hála, Bystroň, Šindelář, Vepřek – Navrátil (84. Javůrek), Houska, Cana (68. Plšek), Ordoš, Petr – Vašíček (75. Zahradníček).

Zlín: Dostál – Pazdera, Hubáček, Hájek, Matějov (68. Matějov) – Kopečný (63. Chmelo), Živulić, Holík, Bartolomeu (83. Kraut) – Železník, Poznar.

Okomentuj jako první článek "Vašíček dal Zlínu tři góly"