Vítězstvím Svozilové začali plavci s ploutvemi novou sezónu úspěšně

Svozilová v cíli foto HansgutPrvní a druhým kolem světového poháru plavců s ploutvemi zahájili plavci s ploutvemi svoji sezónu.

Nejúspěšnější byla Zuzana Svozilová, která se jako jediná z KSP zúčastnila 2. kola v italském Lignanu (15. – 16. 3. 2014). Zvítězila na své nejoblíbenější trati na 800m pěkným časem 7:13,71 před Ukrajinkou Chumakovovou a Němkou Haaseovou. Chumak vedla téměř po celou dobu závodu a určovala ostré tempo. Svozilové se však vyplatilo počkat na finiš až na posledních 100 metrů. Zde Ukrajinku dohnala a v posledních metrech v krásném souboji i těsně předehnala. Další medaili získala Svozilová za druhé místo na 400m.

V prvním kole poháru v Maďarském Egeru (1. – 2. 3. 2014)byla nejúspěšnější v soutěži juniorek Gabriela Horáková ziskem dvou stříbrných a jedné bronzové medaile. Časy na úvod sezóny jsou velmi hodnotné a jsou příslibem pro úspěšnou sezónu.

Kvalitně zaplavaly i Barbora Sládečková (2×4. místo) a Markéta Svozilová (1×5. místo). Společně s Barborou Pohlovou si doplavaly pro 4. místo na štafetu 4x100m. Svoji premiéru si osobním zlepšení odbyl i junior Jan Borovička.

Nyní čeká plavce krátká přestávka, který bude vyplněna intenzivní přípravou. V Olomouci 12. – 13. 4. 2014 budou v Olomouci obhajovat ženy KSP Olomouc své výsadní postavení na Mistrovství ČR družstev. O 14 dní později pokračuje seriál světového poháru v Praze.

Okomentuj jako první článek "Vítězstvím Svozilové začali plavci s ploutvemi novou sezónu úspěšně"