Volejbalistky Olomouce jdou v poháru CEV dál

Postup do druhého kola evropského CEV Cupu úspěšně dokonaly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Po domácí výhře 3:0 nad rakouským ASKÖ Linz-Steg dokázaly vysokoškolačky stejným poměrem zvítězit i na palubovce soupeře a v prosinci je čeká dlouhá cesta do dalekého Ázerbájdžánu.

Olomoučanky vstoupily do pohárové odvety v rakouském Linci velmi dobře a v úvodním setu se rychle ujaly vedení 3:0 a 8:5. Jenže houževnatý protivník především díky výborné obraně v poli skóre vyrovnal a pak se šňůrou šesti bodů v řadě dokonce dostal do trháku (15:9). Za stavu 20:15 pro domácí to s univerzitou nevypadalo dobře, ale pak se na servis postavila výborná Helena Kojdová a vydržela tam až do konce sady,. kterou tak Hanačky ovládly poměrem 25:20.

Tento moment Rakušanky viditelně nalomil. Ve druhém dějství udržely s rozjetým soupeřem krok pouze v samotném úvodu, po další sérii podání Kojdové už však prohrávaly 4:10 a nakonec získaly jen deset výměn. Tím bylo o postupu Olomouce do druhého kola CEV Cupu rozhodnuto, protože letos se evropské pohárové soutěže rozhodují podle italského bodování, takže univerzitě by po úvodní výhře 3:0 stačila k postupu i porážka v odvetě 2:3. Také proto poslal olomoucký trenér Jiří Teplý do třetího setu na hřiště hned čtyři hráčky z lavičky. Přesto hosté rychle vedli 5:1, pak sice dostali sedm bodů v řadě, ale poslední drobnou krizi v duelu ustáli a od druhého technického timeoutu už byl zápas zcela v jejich režii. Univerzita Palackého získala třetí sadu poměrem 25:18 a celé utkání v Linci 3:0.

„Zápas se rozhodoval už v prvním setu, kdy jsme sice měli nervózní začátek, ale zvládli jsme to a po zisku sady jsme se uklidnili. Druhý set už byl z naší strany odehraný v klidu, ve třetím jsme vyměnili základní šestku, ale i tak jsme to zvládli. Postup je samozřejmě velmi potěšující, teď to ale budeme mít hodně těžké,“ připomněl Jiří Teplý dalšího pohárového soupeře svých svěřenkyň, kterým bude silný klub z dalekého Ázerbájdžánu Azerrail Baku.

Návrat do ligové reality čeká Olomoučanky v pondělí 4. listopadu, kdy budou od 20:30 hodin hostit v univerzitní sportovní hale pražský Olymp. Netradiční termín duelu je zapříčiněn přímým televizním přenosem stanice ČT Sport.

ASKÖ Linz-Steg – SK UP Olomouc 0:3 (-20, -10, -18)