Volejbalistky Olomouce oplatily Ostravě porážku a dál drží druhé místo

Těžkou úlohu měly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc po návratu z ázerbájdžánského Baku do reality domácí extraligy. Pouhé dva dny po příletu z náročného zápasu evropského CEV Cupu hrály Hanačky duel 11. soutěžního kola na palubovce nevyzpytatelné Ostravy. Přestože první set těsně prohrály, vysokoškolačky nakonec slavily tři cenné body po výhře 3:1.

Úvodní set začaly domácí hráčky jako jeden ze dvou týmů, které v letošní extraligové sezoně dokázal olomoucké volejbalistky pokořit, odhodlaně. Po vyrovnané hře v koncovce odskočily na 22:18; univerzita se sice nevzdala, vyrovnala na 23:23, ale další dva body získaly domácí hráčky. Od druhé sady hosté začali předvádět koncentrovanější hru a Ostravanky dovolily soupeři získat náskok, který nedokázaly stáhnout.

Po úspěšném druhém setu ani v tom třetím nenechaly volejbalistky Olomouce domácím příliš velký prostor pro prosazení a také třetí dějství získaly bez větších problémů. Ve čtvrtém setu se domácí tým ještě pokusil zvýšit tlak na soupeře, ale vysokoškolačky si hlídaly náskok vytvořený hned v úvodu setu, a přestože soupeř dokázal dotáhnout až na 18:20, po sérii ostravských chyb hosté dotáhli utkání do vítězného konce.

„Z utkání jsme měli trochu obavy po cestě do Baku, navíc nám chyběla smečařka Košická. První set přinesl z naší strany mnoho chyb, mimo jiné sedm zkažených servisů. Od druhého setu jsme se uklidnili, zpřesnili hru, zatlačili soupeře servisem a výrazně vylepšili bloky,“ konstatoval olomoucký kouč Jiří Teplý.

„V prvním setu jsme byli na servisu lepší než soupeř. V dalších sadách ovšem hosté servis zlepšili, my jsme přestali vzdorovat a v každém setu jsme tahali za kratší konec. V závěru čtvrtého dějství ještě nastalo zlepšení, ale jen krátkodobé,“ řekl trenér Ostravy Zdeněk Pommer.

Příští čtvrtek čeká univerzitní sportovní halu velký volejbalový svátek. V odvetě druhého kola poháru CEV se olomoucké hráčky postaví přednímu evropskému celku, ázerbájdžánskému AzerRailu Baku. Hrát se začne v 17 hodin.

TJ Ostrava – SK UP Olomouc 1:3 (23, -19, -14, -20)
Rozhodčí:
Pecháček, Slezák. Čas: 96 minut. Diváků: 145
Sestava Ostravy: Polášková, Zemanová, Michalkiewiczová, Starzyková, Nachmilnerová, Valková. Libera: Elblová, Poláčková. Střídaly: Pinková, Kukučová, Zedníková, Przepiórková.
Sestava Olomouce: Tinklová, Mátlová, Murčinková, Napolitano Šenková, H. Kojdová, Tomášeková. Libero: Dreksová. Střídaly: P. Kojdová, Rašková, Rutarová

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky Olomouce oplatily Ostravě porážku a dál drží druhé místo"