Volejbalistky Olomouce přehrály doma Slavii, Šternberk nestačil na Olymp

Shodou okolnosti v obou případech se svými soupeři ze čtvrtfinále Českého poháru se v 9. kole extraligy střetly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc i Sokola Šternberk. Vysokoškolačky si v domácím prostředí podle očekávání poradily s pražskou Slavií, zatímco Sokol v hlavním městě podlehl ve třech setech favorizovanému Olympu.

První set olomouckého zápasu byl zcela jednoznačně v režii domácího celku, který vedl 17:3 a nakonec povolil hostům pouhých jedenáct bodů. Druhá sada byla o něco vyrovnanější a lámala se až za stavu 15:9, od nějž už slávistky nedokázaly najít na hru univerzity odpověď. Ve třetím dějství výkon hostů gradoval, zatímco ten domácí šel viditelně dolů; Pražanky vyhrávaly ještě 16:14, od stavu 20:19 už si ale koncovku pohlídal favorizovaný olomoucký celek.

„Gratuluji Olomouci k hladkému vítězství. Domácí lépe podávali, bránili i útočili a po zásluze vyhráli za tři body. Ve třetím setu jsme měli slušně nakročeno, ale lehkými míči jsme to Olomouci usnadnili,“ řekl kouč Slavie Jiří Vojík.

„Jsem spokojený s výsledkem a s hrou v prvním setu. Pak si ale myslím, že náš projev měl klesající tendenci, přestali jsme se soustředit, servis ani obrana nebyly tak kvalitní jako v prvním setu a dělali jsme nevynucené chyby. Vítězství je v pořádku, ale určitě by se nám neměla stávat taková ztráta koncentrace, jaká nás potkala,“ nelíbilo se trenérovi univerzity Jiřímu Teplému.

Potřetí v rychlém sledu za sebou se Olomoučanky střetnou se Slavií už ve středu 27. listopadu od 17 hodin znovu ve své hale na Lazcích. V odvetě pohárového čtvrtfinále budou Hanačky hájit výhru 3:1 z Prahy a k postupu by jim tak stačila i případná pětisetová porážka.

SK UP Olomouc – VC Slavia Praha 3:0 (11, 17, 20)
Rozhodčí: Krtička, Trumpeš. Čas: 72 minut. Diváků: 250
Sestava Olomouce: Mátlová, Murčinková, Napolitano Šenková, H. Kojdová, Tomášeková, Tinklová. Libero: Dreksová. Střídala: Rutarová
Sestava Slavie: Smolková, Janderová, Vašutová, Ančincová, Adlerová, Vinecká. Libero: Zoulová. Střídaly: Hanzlová, Prokopová, Dušilová

Než se Šternberk v hale Olympu rozkoukal, vysoko prohrával a ztrátu už nedokázal po celý úvodní set smazat. Naopak ve druhé sadě byly hostující volejbalistky aktivnější, po většinu času těsně vedly, v závěru vyhrávaly ještě 23:20 a měly i výhodu setbolu, jenže napínavou koncovku ztratily. Třetí dějství už opět ovládl od samého začátku favorizovaný domácí tým.

„Po dva sety jsme nehráli dobře, v tom prostředním jsme ale byli Olympu vyrovnaným soupeřem. Holkám jsem řekl, že na tento zápas musíme zapomenout, a do čtvrteční pohárové odvety půjdeme s otevřeným hledím, protože se s tímto protivníkem dá hrát,“ je přesvědčen šternberský kormidelník Radomil Juřík.

Znovu s Olympem se Sokol utká už ve čtvrtek 28. listopadu, kdy se bude ve šternberské hale Ecce Homo hrát od 17 hodin o postup do semifinále Českého poháru. V úvodním čtvrtfinálovém střetnutí vyhrály Pražanky na své palubovce 3:2 a postupové šance tedy zůstávají před odvetou vcelku vyrovnané.

PVK Olymp Praha – TJ Sokol Šternberk 3:0 (14, 26, 13)
Rozhodčí: Kořenek, Činátl. Čas: 66 minut. Diváků: 150
Sestava Olympu: Trnková, Halbichová, Mlejnková, Sládková, Kvapilová, Hodanová. Libero: Dostálová. Střídaly: Škrampalová, Vinklerová
Sestava Šternberka: Ticháčková, Polášková, Holásková, S. Janečková, M. Janečková, Sochorcová. Libero: Hronová. Střídaly: Jurčíková, Kuciaková, Římská, Oborná

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky Olomouce přehrály doma Slavii, Šternberk nestačil na Olymp"