Volejbalistky Olomouce smetly poslední SG Brno a jsou alespoň na chvíli druhé

V předehrávce 13. extraligového kola hrané o dva týdny dříve kvůli pohárovým povinnostem domácího celku hostily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc poslední tým tabulky nejvyšší soutěže SG Brno. Vysokoškolačky podle očekávání porazily juniorského soupeře 3:0 a v tabulce extraligy přeskočily na druhém místě pražský Olymp, který má ale o dva odehrané duely méně.

Když byl stav utkání v úvodním setu 13:1 pro favorizovaný domácí tým, byly karty rozdány zcela jasně. Úvodní sadu také vysokoškolačky ovládly jednoznačně 25:9 a rovněž ve druhé přichystaly soupeřkám debakl 25:11, když o své vysoké výhře rozhodly při servisu střídající Mátlové sedmi body v řadě od stavu 12:6. To už na olomoucké straně hrála značně kombinovaná sestava, navíc proti slabému protivníkovi došlo k pochopitelné ztrátě koncentrace a výsledkem byl vcelku vyrovnaný třetí set. Na jeho začátku dokonce Brno po dvou esech své kapitánky Kurkové vedlo 2:0 a naposledy vyhrávalo ještě 7:6, pak už se ale univerzita ujala vedení a nepříliš pohledný zápas dovedla k zaslouženému zisku tří povinných bodů.

„Od začátku byli domácí ve všech činnostech lepší. My jsme bohužel opět zůstali za svým maximem, které umíme předvádět na tréninku. Vyrovnanější třetí set už byl i pod vlivem domácího prostřídání a šetření se Olomouce na další zápas,“ řekl trenér brněnských juniorek Ondřej Marek.

„Bylo to pro nás povinné vítězství v ne moc pohledném utkání. Hrálo se v něm, jak se říká ve sportovní terminologii, jen na jednu branku,“ byl poměrně stručný domácí kouč Jiří Teplý.

Už tuto sobotu čeká Olomoučanky další domácí duel s papírově slabším soupeřem. V rámci 9. ligového kola bude univerzita hostit ve své hale na Lazcích od 17 hodin pražskou Slavii.

SK UP Olomouc – VK SK Brno 3:0 (9, 11, 18)