Volejbalistky Olomouce udolaly v tiebreaku Brno, Šternberk sestřelil Ostravu

Bodově téměř stoprocentní byly v 6. kole základní části extraligy volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc a Sokola Šternberk. Zatímco vysokoškolačky zachránily dvoubodovou výhru na palubovce Králova Pole Brno alespoň ve zkrácené hře, šternberský Sokol se doma vytáhl na letos velmi kvalitní Ostravu, kterou zdolal po dvou těsných koncovkách 3:0.

Olomoučanky po skvělém domácím představení proti Olympu začaly v Brně o poznání vlažněji a první set proti nadšeně bojujícímu soupeři po zásluze ztratily. Ve druhé sadě se Hanačky chytily v koncovce, kterou i se štěstím uhrály ve svůj prospěch. Pak ale znovu následoval propadák a až ve čtvrtém dějství se univerzita poněkud zvedla; následoval tiebreak, v něm vedení 7:1, pak další výpadek, ale po získané koncovce alespoň dva cenné body vydolované z horké brněnské půdy.

„Od nás to byl nervózní výkon. Nezachytili jsme nástup soupeře v prvním setu a po zásluze v něm prohráli. Z naší strany bylo v celém utkání velké množství nevynucených chyb, navíc nepříliš kvalitní servis, zatímco soupeř hrál nadšeně a na maximální riziko. Předvedli jsme hodně profesorský výkon,“ zlobil se kormidelník Olomouce Jiří Teplý.

Třetí ligový zápas během jediného týdne čeká olomoucké volejbalistky už tuto sobotu, kdy ve sportovní univerzitní hale přivítají od 17 hodin Frýdek-Místek.

VK Královo Pole – SK UP Olomouc 2:3 (17, -21, 20, -19, -12)
Rozhodčí:
Meruna, Rychlík. Čas: 132 minut. Diváků: 200
Sestava Brna: Vyklická, Širůčková, Toufarová, Onderková, Nálezková, Michalíková. Libero: Chlumská. Střídaly: Součková, Marešová, Menšíková
Sestava Olomouce: Tinklová, Košická, Murčinková, Napolitano Šenková, H. Kojdová, Tomášeková. Libero: Dreksová. Střídaly: Mátlová, Rašková

Utkání ve Šternberku začalo o deset minut později, protože hosté z Ostravy uvázli kvůli nehodě na dálnici. I tak úvodní set nabídl dlouho vyrovnanou podívanou, když se oba celky dostaly do maximálně čtyřbodového vedení. Hůř na tom byl v koncovce domácí tým, který prohrával už 21:23, ale při podání své nahravačky Ticháčkové se z krize vymanil a po čtyřech bodech v řadě a výhře 25:23 se dostal do vedení 1:0.

Zato druhé dějství se stalo exhibicí Šternberka, který po servisech Markéty Janečkové a Sochorcové zvýšil ze stavu 7:4 na 15:5 a sadu už bez větších potíží dohrál. Ve třetím setu si ovšem Sokol poněkud zkomplikoval situaci, na začátku prohrával už 1:5 a 6:10, postupně však skóre srovnal, při prvním technickém timeoutu se poprvé dostal do vedení a v další dramatické koncovce svůj mírný náskok po druhém proměněném mečbolu přetavil ve tříbodové vítězství.
„Šternberk hrál dobře a celý zápas nás tlačil kvalitním servisem. My jsme si sami prohráli utkání nedůsledností v prvním setu, v němž jsme za stavu 23:21 pro nás udělali nejprve zbytečnou chybu a pak jsme dostali dvě esa. Musíme být absolutně důraznější v koncovkách, to už se projevilo v předchozích zápasech. Rozhodně se nechci vymlouvat na pozdní příjezd,“ řekl ostravský trenér Zdeněk Sommer.

„Podařilo se nám otupit sílu středových hráček soupeře a pak díky dobrému bloku a poli i smečařek z kůlů. Znovu jsme pokračovali v trendu velké bojovnosti z minulých duelů, především v prvním setu, který hodně předznamenal průběh celého utkání. Navíc jsme nepolevili ani ve druhé sadě, na jejímž konci hosté prostřídali a opět se chytily ve třetí části. I tak jsme ovšem další vypjatou koncovku dokázali vyhrát,“ těšilo domácího kouče Radomila Juříka.

Už v sobotu čeká Šternberanky nejtěžší možná prověrka v rámci domácí extraligy. V 7. soutěžním kole se totiž hráčky Sokola představí od 17 hodin na palubovce úřadujícího mistra Prostějova.

TJ Sokol Šternberk – TJ Ostrava 3:0 (23, 13, 23)