Volejbalistky Olomouce v Baku prohrály 0:3, odvetu budou mít těžkou

Na velmi kvalitního soupeře narazily ve druhém kole evropského CEV Cupu volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Na pomezí Evropy a Asie vysokoškolačky změřily síly s plně profesionálním celkem AzerRail Baku. Hanačky sice prohrály 0:3, ostudu ale rozhodně neudělaly. Ve čtvrtek 12. prosince budou ve své hale od 17 hodin usilovat o zvrat v sérii a o postup do dalšího pohárového kola.

V úvodním setu držela univerzita krok s favorizovaným soupeřem do stavu 4:4. Pak domácí odskočili do těsného vedení o dva až čtyři míče, které už však nepustili a po výsledku 25:21 vedli 1:0. Začátek druhého dějství naopak patřil Olomouci, hosté prakticky neustále nepatrně vedli až do stavu 9:8, pak ale AzerRail dvakrát čtyřmi body v řadě skóre dokonale otočil a vysokoškolačky nakonec uhrály jen devatenáct míčů. Třetí část zahájil český tým katastrofálně, když po šňůře sedmi bodů v řadě prohrával 1:7 a 3:9. Pak se ovšem loňský účastník Ligy mistryň a vítěz CEV Cupu z roku 2011 trochu zaseknul a nechal hosty srovnat na 16:16. Jenže koncovka opět patřila mezinárodnímu výběru ázerbájdžánského klubu a na konci byla hladká výhra favorita.

„Proti velmi kvalitnímu soupeři jsme nastoupili odvážně a celý první set jsme drželi krok, bohužel jsme ale prohráli koncovku. Ve druhé a třetí sadě se však projevila větší vyhranost a agresivita soupeře. Naše družstvo udělalo několik nevynucených chyb, zejména ve druhém a třetím setu jsme podlehli tlaku zkušenějšího protivníka,“ hodnotil první duel kouč Univerzity Palackého Jiří Teplý, jenž ale rozhodně nechce skládat zbraně: „Pokud doma budeme schopni kvalitně odservírovat a vyvarujeme se zbytečných chyb, tak se můžeme pokusit situaci ještě zdramatizovat,“ věří Teplý.

Už dva dny po příletu z Ázerbájdžánu, tedy v sobotu 7. prosince, čeká Olomoučanky ligový duel v Ostravě. Následovat pak bude čtvrteční pohárová odveta proti Baku, v níž univerzita potřebuje k postupu zvítězit nejhůře 3:1 a pak zvládnout rozhodující dodatečný tiebreak, takzvaný zlatý set.

AzerRail Baku – SK UP Olomouc 3:0 (21, 19, 20)
Rozhodčí:
Kelle (Lot.), Demirová (Tur.). Čas: 75 minut. Diváků: 300
Sestava Baku: Gurbanovová, Ruckerová, Abdulazimovová, Kitipovová, Karičová, Židkovová. Libero: Kiseljovová. Střídala: Habibovová
Sestava Olomouce: Tinklová, Košická, Murčinková, Napolitano Šenková, H. Kojdová, Tomášeková. Libero: Dreksová. Střídaly: Mátlová, Rutarová, Rašková

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky Olomouce v Baku prohrály 0:3, odvetu budou mít těžkou"