Volejbalistky Šternberka měly v Ostravě dva mečboly, nakonec vezou „jen“ bod

Velmi blízko k překvapivé výhře na palubovce favorita byly volejbalistky Sokola Šternberk. Ve druhém kole nadstavbové části extraligy měly v Ostravě, která vede skupinu II, mečbol za stavu 2:1 na sety a pak ještě druhý v tiebreaku, nakonec však prohrály 2:3. I tak si ale připsaly alespoň jeden cenný bod.

V úvodní sadě to přitom na žádné drama nevypadalo. Favorizovaná Ostrava měla prakticky od počátku výrazně navrch a nakonec zvítězila vysoko o deset bodů. Jenže do druhé části udělali hosté několik změn v sestavě, přidali na bojovnosti a po zásluze srovnali.

Třetí set byl dlouho zcela vyrovnaný, v jeho závěru vyhrával domácí celek 23:20, ale Sokol pěti body v řadě otočil a ujal se vedení. Překvapení pak Hanačky mohly dovršit v koncovce čtvrté sady, v níž měly za stavu 23:24 mečbol, ale po sporném výroku sudího, jenž přerušil výměnu ve prospěch Ostravy, přestože byl balon stále ve hře, soupeřky druhým proměněným setbolem dosáhly pokračování duelu. Podruhé měl domácí výběr namále v tiebreaku, ve kterém prohrával 7:11 a za stavu 14:15 měl Šternberk i druhý mečbol, jenže znovu na kýženou výhru nedosáhl, zatímco jeho protivník svou třetí výhodu proměnil v dvoubodový zisk.

„Měli jsme výborný vstup do zápasu, ale od druhého setu jsme nepochopitelně přestali hrát. Soupeř přitlačil na servisu, my začali chybovat a byli jsme velmi nedůrazní. Ve třetím setu za stavu 23:20 dostaneme dvě esa a položíme se. Čtvrtou sadu jsme i přes mečbol hostů vydřeli a nepoložili jsme se ani v tie-breaku za stavu 7:11. Dva body jsme vybojovali agresivní hrou,“ hodnotil domácí trenér Zdeněk Pommer.

„Bod z Ostravy je sice cenný, ale přesto je to dnes strašná škoda,“ litoval ztráty trenér Sokolek Radomil Juřík. „První set byl z naší strany špatný, soupeř byl bojovnější a my jsme měli problémy na přihrávce a v útoku, ale pak jsme se po prostřídání zlepšili. Ostrava byla hlavně ve čtvrté sadě nervózní a tři body byly velmi blízko. Každopádně jsme podali nejlepší výkon v tomto roce,“ doplnil Juřík.

V sobotu mají Šternberanky volný los a další soutěžní zápas je tak čeká až ve čtvrtek 13. února, kdy ve své hale Ecce Homo přivítají od 17 hodin družstvo Přerova.

TJ Ostrava – TJ Sokol Šternberk 2:3 (15, -20, -23, 25, 16)