Volejbalistky UP doma s Přerovem neztratily set

V 16. kole extraligy volejbalistek měly týmy Univerzity Palackého Olomouc a Sokola Šternberk zcela odlišné úkoly. Vysokoškolačky potřebovaly potvrdit roli vysokého favorita doma proti Přerovu a Šternberk mohl jen překvapit na palubovce stále lepší Dukly Liberec. Oba zápasy skončily podle čekávání třísetovou výhrou domácího celku.

Osmý tým tabulky přijel do Olomouce pouze se sedmi hráčkami a bez liber, dalších pět přerovských volejbalistek dorazilo do haly ze svého juniorského zápasu až za stavu 16:5 pro Univerzitu Palackého. V tu chvíli už se rozhodovalo pouze o výši konečného skóre. Domácí tým v koncovce od stavu 22:8 proti slabšímu soupeři polevil, a tak Přerov postupně snižoval až na konečný výsledek 25:14.

V podobném duchu se odvíjelo i druhé dějství, v němž vysokoškolačky vedly 7:3 a 14:8, aby pak znovu nechaly hrát soupeře, a výsledkem bylo snížení až na kritických 22:21. Teprve potom se favorit probudil, dvěma body v řadě si vypracoval setboly, a ten druhý proměnil.

Ve třetí sadě zpočátku trvalo nadšení přerovských volejbalistek, které dokonce vyhrávaly v prvním technickém timeoutu 8:5, ale postupně se začal prosazovat olomoucký celek. Při podání Sajdové otočily vysokoškolačky na 9:8, pak zvýšily na 18:12 a set už dohrály bez větších potíží.

„Začátek utkání ovlivnila absence části našeho týmu. Samotný zápas ukázal výkonnostní rozdíl mezi oběma celky. Konkurenceschopní jsme byli pouze od poloviny druhého do půlky třetího setu. Pochvalu z našeho družstva zaslouží Svobodová a Vander Meerová,“ řekl trenér Přerova Radim Vlček.

„V prvním setu soupeř nastoupil v nekompletní sestavě a jednoznačně prohrál. Tento výsledek nás trochu ukolébal a druhá sada už byla trochu komplikovanější. Naštěstí ve třetím setu od stavu 5:8 jsme začali hrát koncentrovaněji a po těžké sérii zápasů jsme uhráli potřebný výsledek 3:0,“ konstatoval olomoucký kormidelník Jiří Teplý.

Další extraligové kolo zavede volejbalistky Olomouce na palubovku Frýdku-Místku. Se Sokolem se utkají ve čtvrtek 25. ledna od 17 hodin.

VK UP Olomouc – Volejbal Přerov 3:0 (14, 22, 15)
Rozhodčí:
Činátl, Rychlík. Čas: 67 minut. Diváků: 300.
Olomouc: Dudová, Košická, Ćutuková, Orvošová, Dedíková, Sajdová, libero Sainová.
Přerov: Gogová, Kohoutová, Gauthierová, Svobodová, Schoeneová, Vander Meerová, libero Šádková. Střídaly: Jehlářová, Skálová, Dostalíková.

Liberec měl od začátku utkání se Šternberkem navrch a převyšoval soupeře ve všech herních činnostech. Všechny tři sety měly podobný průběh, domácí tým vždy postupně navyšoval náskok a bylo pouze otázkou, o kolik bodů vyhraje. V koncovce třetího setu pak Sokolky zcela odpadly.

„Jednoznačné vítězství domácího týmu. Náš tým srážely nevynucené chyby na servisu a na síti. Jinak ale náš mladý kádr podal slušný výkon,“ hodnotil duel šternberský kouč Martin Hroch.

Zodpovědný výkon ve všech herních činnostech rozhodl o našem jednoznačném vítězství. Zápas jsme zvládli bez problému a soupeři nedali žádnou šanci,“ mínil lodivod Liberce Libor Gálík.

Ve čtvrtek 25. ledna čeká Šternberanky v 17. ligovém kole možná klíčový zápas o účast v letošním play-off. V hale Ecce Homo přivítají od 17 hodin osmý Přerov.

VK Dukla Liberec – TJ Sokol Šternberk 3:0 (14, 16, 8)
Rozhodčí:
Nedbálek, Müller. Čas: 59 minut. Diváků: 150.
Liberec: Delabarreová, Krišková, Kohoutová, Staňková, Mikšíková, Nečasová, libero Dostálová. Střídaly: Gáliková, Holubcová, Vaňková.
Šternberk: Karpushynová, Dudová, Nováková, Polášková, Hudylivová, Kotlabová, libera Oborná, Janečková. Střídaly: Hanousková, Šenková, Vrabcová.

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky UP doma s Přerovem neztratily set"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE