FOTO: Volejbalistky UP prohrály s Ankarou i podruhé

Ani napodruhé nestačily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc na turecký Ilbank Sports Club Ankara. Stejně jako před týdnem v asijském velkoměstě podlehly Hanačky i v domácí odvetě prvního kola evropského Vyzývacího poháru svému soupeři 1:3 a s letošní sezonou v mezinárodních soutěžích se loučí.

Po vyrovnaném úvodu prvního setu olomoucké odvety odskočily Turkyně domácímu celku na 14:8 a 22:14 a i přes pětibodovou šňůru univerzity při podání mladé Poláškové už svůj náskok udržely až do konce. Ve druhé sadě vedly vysokoškolačky 17:13 a ještě 19:17, koncovku však nezvládly a po prohře 21:25 se jejich šance na postup výrazně snížily. Jiskru naděje vykřesaly Hanačky ve třetí části duelu, v níž šly od stavu 14:14 do vedení, které už nepustily a korigovaly na 1:2. Ve čtvrtém dějství ale převzala otěže znovu Ankara a do koncovky šla s uklidňujícím čtyřbodovým náskokem (18:22); Olomoučanky sice za stavu 20:24 ještě zlikvidovaly dva mečboly protivníka, na třetí už ale nestačily a s letošní evropskou pohárovou sezonou se loučí s bilancí tří porážek a jediné výhry.

„Zápas v Ankaře byl pro nás snazší, ale soupeř se poučil, zjistil, jak na nás, a v Olomouci to pro nás bylo těžké. Myslím si, že pokud bychom prohráli čtvrtou sadu, tak by se hrál zlatý set. Jsem rád, že se to nestalo a že jsme postoupili. Olomouc má ale kvalitní mladé družstvo s hráčkami, které mohou být v budoucnu velmi dobré,“ chválil asistent trenéra Ankary Fatih Isildar.

Podle olomouckého kouče Jiřího Teplého vyhrál turecký protivník zaslouženě. „Ankara má zkušenější a vyzrálejší profesionální tým, který měl navíc výraznou oporu v Bělorusce Tumasové, přes kterou šla většina akcí hostů. My jako studentský poloprofesionální celek jsme sice vyloženě nepropadli, ale v rozhodujících momentech jsme nestačili. Navíc zcela doléčená nebyla zraněná Vanžurová, s níž bychom to možná také nevyhráli, ale určitě bychom byli silnější. Kompaktní soupeř v rozhodujících chvílích uhrával důležité balony, zatímco my jsme dělali více chyb. Účast v pohárech je ale i tak důležitou zkušeností, protože pokud chce český volejbal v Evropě něco znamenat a ne se jen dívat zpovzdálí, tak je třeba poháry hrát, i když je to hodně drahá záležitost. Jinak se nám Evropa bude vzdalovat čím dál víc,“ uzavřel Teplý.

V pátek se volejbalistky Olomouce vrátí zpět do ligového kolotoče. V předehrávce 14. kola nejvyšší domácí soutěže budou od 17 hodin hostit mistrovský Prostějov.

SK UP Olomouc – Ilbank Sports Club Ankara 1:3 (-19, -21, 19, -22)
Rozhodčí:
Rydland (Nor.), Janik (Pol.). Čas: 104 minut. Diváků: 300
Sestava Olomouce: Košická, Nachmilnerová, Tinklová, Kojdová, Honková, Polášková. Libero: Maléřová. Střídaly: Vanžurová, Rutarová
Sestava Ankary: Bulutová, Safronovová, Szekelyová, Dagdelenlerová, Erginová, Tumasová. Libero: Sahinová.Střídaly: Aticiová, Uzunová

Foto: Radim Knob

Response code is 404

Okomentuj jako první článek "FOTO: Volejbalistky UP prohrály s Ankarou i podruhé"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE