Volejbalistky ve Frýdku-Místku zvítězily

Předehrávka 8. kola nadstavbové části extraligy zavedla volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc na palubovku Sokola Frýdek-Místek. Vysokoškolačky po pondělní třísetové výhře v Ostravě potvrdily, že se jim na hřištích celků z Moravskoslezského kraje daří, a přestože si stejně jako v předchozím měření sil ve frýdecké hale situaci zkomplikovaly ztrátou prvního setu, zvítězily nakonec nad Sokolem opět 3:1.

Lednový zápas Olomouce ve Frýdku-Místku v rámci 17. kola základní části extraligy se zapsal do historie tím, že po ztracené úvodní sadě Hanačky přejely domácí nevídaným poměrem 25:2. A hostující hráčky, které tentokrát nastoupily v netradiční sestavě s teprve patnáctiletou Kneiflovou na bloku a smečařkou Košickou na liberu, jako by chtěly dva měsíce starý scénář pro velký úspěch zopakovat: hned v úvodu zápasu prohrávaly 0:6, ztrátu už nedohnaly a první set ztratily 19:25.

A alespoň vzdáleně podobný již zmíněnému předchozímu duelu byl i druhý díl utkání, který pro změnu jistě opanovaly hráčky Univerzity Palackého, jež byly hned od prvních výměn nad soupeřem. Rozdíl byl snad pouze v tom, že Sokol tentokrát uhrál sedmnáct výměn, tedy podstatně více než u potupné lednové „dvojky“.

Také ve třetím dějství to dlouho vypadalo na poklidný průběh a kontrolu vývoje ze strany hostujícího favorita. Olomoučanky postupně zvyšovaly své vedení až na 16:9 a směřovaly k otočení celkového skóre. Jenže domácí tým nejprve vyslal varování v podobě snížení na rozdíl tří míčů (16:19), univerzita ještě v úplném závěru odskočila z 19:22 na 19:24, ale ani jeden z pěti svých setbolů následně nedokázala využít. Až za stavu 24:24 se Hanačky na poslední chvíli probudily a dvěma body rozhodly sadu ve svůj prospěch.

Podobný téměř hororový scénář už hostující volejbalistky ve čtvrté části střetnutí nedopustily. Znovu měly od počátku více ze hry a ve chvíli, kdy vedly 17:8, bylo definitivně po výsledkové zápletce. Vysokoškolačky získaly závěrečný set vysoko 25:11 a výhrou 3:1 naplnily papírové předpoklady, i když je to tentokrát stálo více sil, než by možná samy v nabitém týdnu chtěly.

„V prvním setu jsme snad byli ještě v autobusu,“ ulevil si kouč Olomouce Jiří Teplý. „Po rozháraném začátku jsme se naštěstí postupně uklidnili a až na komplikace v koncovce třetí sadě jsme to zvládli. Je vidět, že je toho v posledních dnech už hodně. Pozitivem je, že celý zápas odehrála mladá Ema Kneiflová, což jsme dopředu plánovali, a po počátečním hledání se se spoluhráčkami to pak už bylo z její strany slušné,“ chválil členku kadetské reprezentace Teplý.

„Na úvod jsme zatlačili soupeře podáním, a to rozhodlo o naší výhře v prvním setu. Ten druhý byl pravý opak, soupeř nás mačkal servisem a od toho se odvíjel i další průběh utkání. Také jsme přestali skládat bodové míče, naopak pochvala pro hráčky za bojovnost,“ hodnotil utkání trenér Frýdku-Místku Leopold Tůma.

Mimořádně náročný zápasový program Hanaček z posledních dní vyvrcholí na přelomu tohoto a příštího týdne. V sobotu od pěti odpoledne se univerzita postaví v semifinále Středoevropské ligy MEVZA v maďarské Békéscsabě slovinskému Braniku Maribor, o den později ji čeká na stejném místě buď finále soutěže, nebo souboj o třetí místo. A hned v pondělí od 20.15 završí univerzita svou pouť dlouhodobou částí letošního ročníku extraligy domácím televizním duelem proti liberecké Dukle.

TJ Sokol Frýdek-Místek – VK UP Olomouc 1:3 (19, -17, -24, -11)
Rozhodčí:
Kořenek, Pecháček. Čas: 98 minut. Diváků: 100.
Frýdek-Místek: Blasiaková, Pavelková, K. Vašinová, Borovcová, Kukučová, Mitregaová, libero Radivojevičová. Střídaly: Sobotíková, Šprochová.
Olomouc: Kubínová, Dedíková, Kneiflová, Napolitano Šenková, Michalíková, Sajdová, libero Košická.

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky ve Frýdku-Místku zvítězily"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE