Volejbalistky vyhrály třetí turnaj v řadě

Týden po zisku vavřínu na pražském Mizuno Cupu si připisují volejbalistky Univerzity Palackého další prvenství, když slaví triumf na turnaji O pohár primátora statutárního města Olomouc. Stačily jim k tomu pouze dvě vítězství, neboť pořadateli turnaje, jímž byl Prostějov, odřekla účast Bratislava, a tak se hrálo pouze se třemi mužstvy.

„Bylo pro nás příjemné hrát v domácím prostředí. Turnaj vypadal zprvu kvalitně obsazen, ale bohužel nepřijela
Slávia Bratislava, takže jsme odehrály jen dvě utkání,“ zhodnotil trenér Olomouce Jiří Teplý turnaj, který trošku paradoxně pořádal Prostějov v metropoli Hané.

Hned na úvod turnaje čekalo Olomouc derby s Prostějovem, který pro nadcházející ročník snížil rozpočet, a tak se v extralize dají očekávat daleko vyrovnanější utkání, než tomu bylo v předchozích letech. To napověděl i zahajovací duel.

„Byl to poměrně nervozní zápas. Střídali jsme dobré výkony se slabšími,“ okomentoval pětisetovou bitvu s vítězným koncem trenér Jiří Teplý.

V sobotu se Hanačky utkaly s maďarským UTE Budapešť, kterou bez větších problému přehrály 3-0. V neděli si oba soupeři utkání zopakovaly. Vysokoškolačky po pomalejším začátku, kdy se trošku hledaly, nakonec zvítězily opět ve třech setech.

„Pro nás jsou takovéto turnaje přínosem, kdy můžeme změřit síly s týmy mimo naši ligu. Protočili jsme všechny hráčky,“ pochvaloval si rozprostření sil na celý tým Jiří Teplý.

Tomu byl poprvé po ruce jeho nový asistent Miroslav Jehlář, který nahradil na lavičce Pavla Hápa. „Pavel z pracovních důvodů musel téhle činnosti zanechat. V klubu však nadále zůstává. Je členem výboru a bude se starat o mezinárodní styky,“ objasňuje změnu Jiří Teplý.

„Mirek dlouhá léta působil úspěšně u mládeže, kde odváděl skvělou práci. Věřím, že nám spolupráce bude fungovat,“ říká na adresu svého nového parťáka.

Další prověrkou nově složeného trenérského dua bude 3. října utkání ve slovinském Mariboru, kde Hanačky vstoupí do nového ročníku Středoevropské ligy.

Doma se poprvé představí ve středu 10. října, kdy od 17 hodin přivítají maďarskou Békéscsabu. O den později hostí v rámci extraligy od 17 hodin Frýdek-Místek.

Výsledky utkání VK UP Olomouc na turnaji O pohár primátora statutárního města Olomouc:
VK UP Olomouc – VK Prostějov 2-3 (13, -19, -24, 12, 8)
VK UP Olomouc – UTE Budapešť 3-0 (18, 12, 19)
VK UP Olomouc – UTE Budapešť 3-0 hráno mimo turnaj

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky vyhrály třetí turnaj v řadě"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE