Volejbalistky zahájily ligu výhrou na Olympu

Úvodní kolo extraligy volejbalistek přineslo pro zástupce olomouckého regionu první bodové zisky. Univerzita Palackého potvrdila roli spolufavorita soutěže a zvítězila v Praze na Olympu 3:0.

Olomoučanky v týdnu absolvovaly náročnou cestu do slovinského Mariboru, kde ztratily první soutěžní duel nové sezony v rámci Středoevropské ligy MEVZA 1:3, takže se proti Olympu potřebovaly dostat zpět na vítěznou vlnu z letní přípravy. Úvodní set byl dlouho vyrovnaný, až v jeho druhé polovině se vysokoškolačky dostaly do tříbodového trháku (16:19, 18:21). Ten však v koncovce ztratily (22:22) a bod po bodu se musely propracovávat k výhodě setbolu. Dvakrát jí dokonce pohrdly, až za stavu 25:26 se jim podařilo sadu ukončit a ujmout se důležitého vedení.

Tento moment Hanačky uklidnil, takže ve druhé části střetnutí už si záhy začaly budovat rozhodující náskok (7:11, 9:14). V půli setu ještě na chvíli zvolnily (15:18), ale závěr už zvládly s uklidňujícím sedmibodovým polštářem. A podobně vyhlížela i třetí sada, v níž to bylo rychle 2:6, pak se sice Olymp ještě dotáhl, aby mu nakonec rozjeté Olomoučanky povolily uhrát pouhých šestnáct výměn.

„Bylo to zpočátku z obou stran a hlavně z té naší dost nervózní. Domácí to hodně solili a my se s tím hůř vyrovnávali zejména na přihrávce. Postupně to bylo lepší a závěr už jsme měli pod kontrolou. Jsem rád, že jsme do ligy vstoupili vítězně, snad nám to pomůže i do dalších zápasů,“ konstatoval kormidelník univerzity Jiří Teplý.
„První set byl oboustranně nervózní. Soupeř byl ovlivněn dlouhou cestou z Mariboru, my jsme nastoupili s omlazeným týmem a po zranění Kačky Valkové naše situace nebyla růžová. Celá příprava byla zaměřená na zapracování Valkové do hry. Nová nahrávačka ale odehrála dobrý zápas. První set byl kvalitní, dál zápas nebudu hodnotit a blahopřeju hostům k vítězství,“ souhlasil domácí lodivod Stanislav Mitáč.

Nejbližší soutěžní utkání představí olomoucké volejbalistky poprvé v nové sezoně olomouckému publiku. Ve středu 10. října bude univerzita hostit ve své hale na Lazcích v rámci Středoevropské ligy MEVZA maďarský tým Békéscsabai. Zápas začne v 17 hodin.

PVK Olymp Praha – VK UP Olomouc 0:3 (-25, -18, -16)

Rozhodčí: Dušek, Nedbálek. Čas: 80 minut. Diváků: 250.
Olymp: Cihlářová, Staňková, Vojíková, Kalhousová, Komárková, Šimáňová, libero Stavinohová. Střídaly: Jakuškonová, Fomenková, Černá, Jaňourová.
Olomouc: Strušková, Dudová, Michalíková, Sokolová, Napolitano Šenková, Kossányiová, libero Kovářová. Střídala: Trnková.

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky zahájily ligu výhrou na Olympu"