Winter Cup ovládly Staré sady a Mladé pušky

Poslední víkend roku 2018 patřil v Olomouci tradičně fotbalu. V hale SŠP Rooseveltova se uskutečnil již osmý ročník fotbalového Winter-Cupu. Během víkendu se představilo celkem 16 týmů a na hrací ploše se potkali hráči od okresního přeboru až po Fortuna ligu.

Organizátoři letos netradičně rozdělili turnaj do dvou dní. „Vedl nás k tomu vysoký počet přihlášených týmů. Nechtěli jsme jít cestou, kdy jsou hráči na turnaji celý den, mají dlouhé prostoje mezi zápasy a nejsou v tempu. Proto jsme zvolili variantu, kdy se v sobotu představí 8 týmů a zbylých 8 hrálo svá utkání v neděli,“ řekl organizátor Lukáš Krbeček

Sobotním dnem prošly v herním systému každý s každým nejlépe Staré sady, které s jedinou porážkou získaly svůj premiérový titul na Winter-Cupu. Pouze o bod za nimi skončil tým Šnyt Mikulda a třetí místo obsadil při své první účasti tým Gladiators.

V neděli byly zápasy o poznání vyrovnanější a nad střelci vyčnívali spíše brankáři, kteří mařili jednu gólovou šanci za druhou. I proto téměř třetina zápasů skončila nerozhodným výsledkem a první tři týmy byly od sebe na pouhých dvou bodech. V napínavém dni si nakonec pro svůj premiérový titul po 5 letech dokráčel tým Mladé pušky, za které turnaj zhodnotil kapitán Richard Andrýsek. „Všichni máme z vítězství velkou radost. Měli jsme v turnaji hodně štěstí, ale to k fotbalu patří a jsme nadšení, že se nám v silné konkurenci podařilo uspět. Chtěl bych také ocenit organizační stránku, protože lepší turnaj v Olomouci asi není.“ Stříbrná pozice patřila letos týmu Raptors a třetí místo si vystřílel Fifa team.

Olomouc však nebyla jediným místem, kde se letošní Winter-Cup uskutečnil. O týden později, 6.ledna, se odehrál Tříkrálový Winter-Cup ve Zlíně. Lukáš Krbeček současně poodhalil další směřování projektu. „Rádi bychom naše know-how využili častěji než jednou za rok. Cíle do roku 2019 máme a po krátkém odpočinku začneme chystat další novinku, o které zatím více říct nemohu.“ doplnil s úsměvem.

Foto: Michaela Valsová/Tomáš Lejsal

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/104080983499958141417/albumid/6645299225448639233?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Okomentuj jako první článek "Winter Cup ovládly Staré sady a Mladé pušky"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..