Záchranka musela odvézt zraněnou hráčku Nových Sadů

K souboji o první místo v tabulce se rozjely novosadské fotbalistky do Bruntálu. A nebyl to pro ně vůbec vydařený den. V sestavě chyběla stále zraněná opora Hana Lexová a další komplikace hráček nastaly hned v prvním poločase.

Hráčky Bruntálu nasadily hned od začátku vysoké tempo s rychlými protiútoky, což se jim vyplatilo a již v 8. minutě se ujaly vedení. Novosadské brankařce Pikartové vypadl míč z rukou a obránkyně nedokázaly vykopnout míč do bezpečné vzdálenosti, takže se ocitl na šestnáctce a odtud putoval nepříliš razantní střelou do branky Novosad a obránkyně, které se špatně orientovaly brance nezabránily.

Ve 22. minutě zvýšily hráčky Bruntálu své vedení na 2:0 po střele z dálky, na kterou ale Pikartová nezareagovala včas jak měla. V tuto dobu již došlo ke střídání novosadské Kopečkové a Šlampové kvůli zdravotním problémům. Do hry naskočila rychlá a nebezpečná Černušková a hned začala ohrožovat branku domácích. Při rohu na domácí branku v 36. minutě v hlavičkovém souboji utrpěla vážnou zlomeninu nosu a byla odvezena rychlou záchranou službou k ošetření. Novosadské hráčky, otřesené průběhem prvního poločasu, se již v první půli nezmohly na ohrožení domácí branky a zkorigování výsledku.

Po přestávce se ale jakoby z problémů otřepaly a začaly hrát zcela jiný fotbal, bojovaly, útočily a kombinačně začaly dělat domácím velké problémy. Díky tomuto tlaku v 62. minutě po střele Bartoškové, která se odrazila od domácí obránkyně přímo k Mokrušové, a ta nezaváhala a prudkou střelou pod břevno snížila na 2:1. Novosadské hráčky rozjely ještě větší „kolotoč“ a domácí nevěděly, kde jim hlava stojí. Bohužel se jim ale do konce zápasu nepodařilo vyrovnat, možností bylo dostatek, ale štěstí, které je někdy tak potřeba, dnes při děvčatech z Nových Sadů od samého začátku vůbec nestálo.

„Je velká škoda, že jsme nechytly hned ten začátek zápasu a holky se nechaly tak jednoduše zatlačit. Možná je potom rozhodilo i další brzké nutné střídání a hlavně zranění Černuškové. V druhém poločase se ale semkly a dokázaly nejen divákům, ale i samy sobě, že dokáží v sobě najít sílu jít za vítězstvím, i když se to nakonec nepodařilo, ale za druhý poločas se jim obrovská snaha oproti prvnímu upřít nedá. Myslím, že nám chybělo pár minut a gól by holky určitě daly, ale to si velice dobře pohlídaly hráčky Bruntálu výborným nenápadným taktickým zdržováním. Družstvu Bruntálu chci nejdříve poděkovat za pomoc v prvotním ošetření naší hráčky Černuškové a také gratulujeme ke třem bodům a přejeme, ať se jim daří i nadále. My máme o čem přemýšlet a co dohánět, tuto neděli jedeme do Českého Těšína, kde se i přes velké oslabení našeho družstva pokusíme uspět.“

TJ Olympia Bruntál – FK Nové Sady 2:1  (2:0)