Zora dala Písek bez potíží

Házenkářky DHK Zora Olomouc ve 12. kole interligy porazily doma Písek rozdílem devíti branek.

V pozici jasného favorita vstupovaly do sobotního utkání házenkářky Olomouce. Domácím Hanačkám ale v prvním poločase outsider z Písku, jehož konto zatím nezatížil ani jediný bod v této sezóně, dokázal poměrně intenzivně vzdorovat. Po šestnácti minutách hry ukazovalo skóre stav 7:7, poslední desetiminutovka první půle ale Jihočeškám vůbec nevyšla. Neskórovaly ani jedinkrát a házenkářky Zory si tak budovaly pohodlný náskok. Ten do přestávky narostl na šest branek a ve druhém poločase už pak držely otěže utkání bez sebemenšího zaváhání domácí. Ve 41. minutě byl rozdíl ve skóre desetibrankový, korekce dosáhly Písečanky tažené Vrabcovou až v úplném závěru a upravily tak skóre na konečný devítibrankový rozdíl.

DHK Zora Olomouc – Písek 31:22 (15:9)

Nejlepší střelkyně: Růžičková 5/2, Berová 5, K. Salčáková 5 – Vrabcová 5/1, Palasová 4, J. Kutlvašrová 3. Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1. Vyloučení: 6 – 5. Rozhodčí: Kozler, Vaník. Diváků: 215

Okomentuj jako první článek "Zora dala Písek bez potíží"