FOTO: Zora jednoznačně přehrála Zlín

Házenkářky DHK Zora Olomouc vyhrály i ve svém druhém utkání v nadstavbě Interligy o 5. až 8. místo. Mladičký tým hostujícího Zlína jim dokázal vzdorovat jen do 20. minuty, od této chvíle Dámy jednoznačně dominovaly a poločasové skóre 16:10 dokázaly do konce zápasu navýšit na 27:19. Hanačky tak o skóre vedou čtyřčlennou tabulku před Pískem.

Trenér Olomouce Jan Bělka vyrukoval na soupeře překvapivě hned od úvodní minuty s osobní obranou na střední spojku Šárku Marčíkovou s úmyslem narušit rozehrávku Zlína. Ostatním hostujícím spojkám se ale dařilo v rozšířeném prostoru prosazovat se jedna na jednu a brzy si vypracovaly dvoubrankový náskok. Poté Hanačky stáhly obranu, podařilo se jim zahustit střed hřiště, donutit soupeřky ke ztrátám a Lucie Dostálová ze dvou rychlých útoků srovnala skóre.

Od této chvíle už Olomouc byla o krok napřed až do konce zápasu. V 16. minutě měly dámy náskok 3 branky a kouč zlínských Salač sáhnul po time-outu a snažil se své svěřenkyně vrátit do utkání. Zápas se přitvrdil, olomoučanky dostaly dvakrát početní výhodu, hosté dokonce ještě o jednu více, ale s brankovým rozdílem to nijak nepohnulo. Ve 20. minutě bohužel po nepříjemném zranění kolenních vazů musela odstoupit ze zápasu spojka Zlína Leona Šviráková o 7 minut později si koleno poranila také Michaela Sobieská a trenér Salač tak rázem přišel o dvě spojky ze základní sestavy, což bylo pochopitelně velmi citelné oslabení, kterého Zora využila a vedení navýšila na poločasových 16:10.

Na začátku druhého poločasu měly hostující hráčky dvě šance na dotažení skóre po zbytečných vyloučeních Severové a Růžičkové, nedokázaly se však hanačkám dostat blíže, než na rozdíl pěti branek. Ve 45. minutě již Růžičková proměnila svou čtvrtou sedmičku z pěti střílených a Salač se odhodlal vysunout obranu až na 10 metrů jako poslední pokus se zápasem něco udělat. Zkušené domácí ale nedaly soupeři šanci a vedení si pohlídaly a dále navýšily i poté co Bělka prostřídal celou lavičku. Po skončení hrací doby tak na světelné tabuli svítilo skóre 27:19

Z domácího týmu nutno vyzdvihnout brankářku Lucii Raškovou, která svými zákroky přiváděla střelkyně soupeře k šílenství, dobře zahrály i spojky Gebre Selassie a navrátivší Fabíková. Z týmu Zlína hrála skvěle Sobieská, která do chvíle, než se zranila, nastřádala 4 branky.

DHK Zora Olomouc – HC Zlín 27:19 (16:10)

Sestava a branky DHK Zora Olomouc: Růžičková Kateřina 8/4, Fabíková Lucie 5, Dostálová Lucie 4, Gebre Selassie Anna 4, Kubáčková Tereza 2, Žďánská Michaela 2, Uličná Martina 1, Pašková Barbora, Mikolajková Alžběta, Šteffanová Jana, Remešová Adriana, Zuzánková Anežka, Severová Lucie, Rašková Lucie, Salašová Ivana, Huráňová Martina.

Sestava a branky HC Zlín: Sobieská Michaela 4/1, Marčíková Šárka 3/1, Marčíková Zuzana 3, Brandová Helena 3, Kamenářová Denisa 2, Nudni Darina 1, Salčáková Martina 1, Talašová Klára 1, Pospíšilová Šárka 1, Mahďáková Zuzana, Nygrýnová Gabriela, Brzósková Kateřina, Šviráková Leona, Dederlová Michaela, Hradilová Lenka, Benedíková Lenka.

Foto: Miloslav Jančík

Response code is 400

Foto: Jiří Peňaška

Response code is 400

Okomentuj jako první článek "FOTO: Zora jednoznačně přehrála Zlín"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE