Zora vydřela výhru. Partizánske odjíždí s prázdnou

Házenkářky Zory porazily v 19. kole interligy družstvo z Partizánskeho 24:22. Radovaly se tak ze šesté vítězství v sezoně. Do hry zasáhla i nová akvizice Alžběta Mikolajková, která se po deseti letech vrátila do klubu, kde s házenou začínala.

Úvod se domácím hráčkám moc nepovedl. Dámy se dostaly do vedení až na konci dvacáté minuty. Do té doby pořad jen dotahovaly. Jejich ofenzívu táhle především Fabíková se Severovou. I díky jejich gólům měly domácí hráčky po třiceti minutách těsný náskok 16:14. Obě daly v první poločase čtyři branky.

Po změně stran nejprve hosté nedali dvě sedmičky, přesto dokázali ve čtyřicáté minutě srovnat. O chvíli později bylo pro domácí ještě hůř. Po střelbě zůstala ležet Bérová, rozhodčí přesto nepřerušili hru a z protiútoku šlo Partizánske do vedení. Zora v tuto část zápasu působila bezradně. Během šestnácti minut druhého poločasu dala pouze jeden gól. Pak se však střelecky probrala a bylo opět srovnáno.

Rozhodovalo se tak až v samotném závěru, kdy díky fantastickým zákroků Raníková a probuzeným střelkyním nakonec Damy zvítězily 24:22. „Holky to dnes ubojovaly. Moc jim to nešlo v útoku, ale o to víc bojovaly v obraně. Plnily základní taktické povinnosti, které dostaly a podle toho to vypadalo. Dokázaly ubránit nejlepší střelkyni Michnovnou. V závěru bylo vidět, že se soupeř bojí jít do střelby. Rozhodlo naše srdíčko na hřišti,“ řekl po utkání spokojený kouč DHK Zory Jan Bělka.

DHK Zora Olomouc – HK Danlog Partizánske 2:2 (16:14)

Nejlepší střelkyně: Fabíková 5, Severová 5, Dostálová 4, Růžičková 3, Huráňová 2, Štefanová 2 – Šáteková 6, Minarčíková 3, Kankulová 3, Hodošková 2, Michnová 2, Szökeová 2. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/1. Vyloučení: 4 – 2, Rozhodčí: Adam Kondělka, David Kondělka. Diváků: 200.

Okomentuj jako první článek "Zora vydřela výhru. Partizánske odjíždí s prázdnou"