Hokejisté Olomouce porazili v pátém čtvrtfinálovém utkání Hradec Králové 2:1 a chybí jim poslední krok k postupu do dalšího kola play-off.

Mora začala parádně, když se v druhé minutě ujala vedení. Kolouch našel volného Ráce, který si s přehledem vychutnal Luňáka. Pak hráli Kohouti přesilovku pět na tři, ale hosté se bez větších problémů ubránili. Ve třinácté minutě se připomněli hradečtí. Berger nastřelil tyč.

Ve druhé třetině na obou stranách přibyli vyloučeni. Předčasně musel do sprch Kucharczyk, ktery fauloval Roupce. Hostující hráč opustil led na nosítkách. Šancí diváci moc neviděli. Výjimkou byla příležitost hradeckých. Kašík však předvedl výborný zákrok. Minutu před sirénou už byl ale mladá opora Hanáků krátká. Moskal zůstal chvilku volný před brankou a srovnal.

Olomouc to nesrazilo. V úvodu třetí části se radovala při přesilovce. Pak se domácí věnovali udržení těsného náskoku, což se jim také podařilo.

HC Olomouc – Královští lvi Hradec Králové 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Rác (Kolouch, Vodný), 41. Vodný (Kříž, Rác) – 40. Moskal (Tvrdík, Vágner). Rozhodčí: Souček, Würtherle – Krauzer, Polonyi. Vyloučení: 6:9, navíc Kucharczyk 5 minut + do konce zápasu. Využití: 1:0. Diváci: 2 265.

HC Olomouc: Kašík – Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček, Škůrek – Diviš, Řípa, Hampl – Rác, Kolouch, Vodný – Kucharczyk, Herman, Selingr – Švaňhal, Králík, Rufer. Trenéři Petr Fiala a Jan Tomajko.

Královští lvi Hradec Králové: Luňák – Čáp, Vágner, Chmelíř, Roupec, Čížek, Korím, Hendrich, Zukal – Třetina, Brož, Říha – Švagrovský, Tvrdík, Moskal – Kubica, Macháň, Haluza – Budínský, Berger, Valášek. Trenér Jiří Kučera.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Mora porazila Hradec a má mečbol"