Ani čistý hattrick Jakuba Cika nestačil na medaili

In-line hokejistům Eagles Olomouc jen těsně unikla medaile na finálovém turnaji Evropského poháru ve francouzském Caen. V souboji o třetí místo prohráli o jedinou branku s týmem Villeneuve.

Začátek turnaje se Olomouci podařil na výbornou, když do semifinále postoupila z prvního místa. Jenže pak nastala velká komplikace. Tým byl totiž složený z řady hráčů francouzského tým Rouen, takže více než polovina mužstva musela odjet na utkání jejich národního poháru do pět set kilometrů vzdáleného města. „Je škoda, že se tento důležitý zápas pro celek Rouen nepodařilo přeložit,“ uvedl trenér Olomouce Stanislav Cik starší, který tak v boji o finále nemohl počítat například s českou dvojicí Michal Šimo a Filip Hrbatý.

Olomouc nastoupila proti domácímu Caen jen se šesti hráči. Přesto byl v polovině stav 1:1, ale potom již začaly ubývaly síly. Český celek si sice dokázal vytvořit dostatek šancí, jenže je i vinou únavy nedokázal proměnit. Nakonec tak Eagles prohráli 1:4.

Eagles Olomouc těsně unikla medaile

„V utkání o bronz jsme museli nastoupit bez Michala Šíma, který po náročné cestě a vyčerpávajících zápasech onemocněl. Smůla také byla, že se turnaje nemohl zúčastnit gólman Petr Musil, kterého nepustil druholigový hokejový Prostějov z důvodu zranění jejich jedničky Dalibora Sedláře,“ vysvětlil trenér Eagles.

Ve vyrovnaném zápase o třetí příčku byl nakonec šťastnější francouzský celek, který zvítězil 6:5. Olomouci nepomohl ani čistý hattrick Jakuba Cika. „Kdyby nám někdo před dvěma měsíci řekl, že postoupíme až do finálového turnaje a skončíme čtvrtí, byli bychom nadšeni. Teď je ale v nás trochu zklamání, protože medaile byla opravdu blízko, i když bylo jasné, že semifinále na tak málo hráčů nezvládneme. Odehráli jsme kvalitní zápasy a neudělali českému in-line hokeji ani Olomouci ostudu,“ doplnil Cik.

Český in-line měl zastoupení i v dalším týmu, který na turnaji startoval. Za Las Palmas de Gran Canaria nastoupili tři hráči Olomouce – Lukáš Cik, Pavel Handl a Stanislav Husák.

Konečné pořadí:
1. Caen (Francie)
2. Grenoble (Francie)
3. Villeneuve (Francie)
4. Olomouc
5. Norton (Anglie)
6. Las Palmas (Španělsko)
7. Düsseldorf (Německo)
8. Padova (Itálie)

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Ani čistý hattrick Jakuba Cika nestačil na medaili"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..