Ani famózní začátek FBS nestačil na zisk bodů

V utkání 20. kola florbalové Extraligy žen mohly dívky z FBS přiživit teoretickou naději na svoji účast v play-off, přičemž jedině výhra znamenala posílení už tak malé šance na finálové boje. I přes impozantní vstup domácího týmu do zápasu si však vítězství odvezly soupeřky ze Střešovic, takže už teď je zřejmé, že o udržení v nejvyšší soutěži bude muset FBS zabojovat v následném play-down.

Trenér Hausner si byl nedobré situace vědom: „Věděli jsme už před tímto zápasem, že play-off je de facto ztracená záležitost, a proto jsme si v dnešním utkání chtěli spíš vyzkoušet nějaké nové herní varianty do závěrečných bojů. Bohužel sestavu jsme museli trošku kombinovat, protože opět chybělo několik hráček ze základního kádru.

Začátek zápasu vyšel domácím dívkám skvěle, protože již ve druhé minutě v rozmezí šesti vteřin dvakrát gólově potrestaly hrubé chyby střešovické obrany. Jenže místo toho, aby se z dalších olomouckých šancí urodila třetí branka, byli to hosté, kdo dvěma povedenými střelami srovnali průběžné skóre.

I druhá třetina přinesla poměrně rychlou hru se šancemi na obou stranách. Stav zápasu se několikrát změnil takřka v polovině hrací doby. Nejprve Denková poprvé poslala svůj tým do vedení, ale za minutu a půl Zamazalová vyrovnala. FBS pak ale dostalo za necelou minutu další branku a do posledního dějství tak s jednobrankovým náskokem vstoupily hráčky Střešovic.

Poslední třetina přinesla hru nahoru-dolů a přítomným divákům se musela určitě líbit. Lépe začaly Pražačky, které z mírné převahy hlavně v osobních soubojích vytěžily deset minut před koncem tříbrankové vedení. Domácí tým ale projevil bojovného ducha a po zbytek zápasu notně zatápěl svým soupeřkám.

Na šestou branku hostů dokázala po krásné kombinaci s Čechovskou poměrně zavčas brankově odpovědět Zamazalová a FBS měl ještě relativně dost času udělat něco s výsledkem. Převaha domácích dívek byla po tomto gólu evidentní a trenér hostů si takticky vzal raději time-out. Ale i pak pokračoval domácí nápor a například Zamazalová měla na své florbalce dvě obrovské šance dosáhnout hattricku, míček však pokaždé zamířil mimo odkrytou bránu.

Minutu před koncem se při hře v šesti podařilo Kamínkové přeci jen překonat Blahutovou kontaktním gólem a zápas gradoval. Trenér Hausner okamžitě reagoval time-outem, aby udělil taktické pokyny. FBS hrál i nadále v šesti hráčkách v poli, pár vteřin před koncem se však při osvobozujícím odpalu dostala k míčku střešovická Zabavská. Ta i přes velkou snahu vracející se Liškové poměrně pohodlně zakončila do prázdné brány a stanovila tak konečný výsledek na 5:7.

Domácí trenér Hausner takto hodnotil dnešní duel: „ Ze zápasu si odnášíme dvě ponaučení. Tou první je důraz a přistupování k osobním soubojům, což je naše slabá stránka a velká díra v naší obranné hře. Kvůli tomu dostáváme mnoho branek, které by jinak padat nemusely, což se potvrdilo i dnes. Druhá věc je pro nás pozitivní, protože už druhý zápas za sebou jsme dokázali dát pět branek, což se nám nepodařilo za celou sezónu. Bohužel na tyto branky potřebujeme stále nespočet šancí. Každopádně pokud bychom dokázali odehrát celý zápas v takovém tempu jako posledních sedm minut toho dnešního, o extraligovou příslušnost nemusíme mít obavy.

TEMPISH FBS Olomouc – Tatran Omlux Střešovice 5:7 (2:2, 1:2, 2:3)

Branky: 2. Peřinová, 2. Oháňková, 31. a 52. Zamazalová, 59. Kamínková – 9. Hrycejová, 12. Chaloupková, 29. Denková, 32. Brotánková, 44. a 60. Zabavská, 51. Červová.

Rozhodčí: Podlesný, Petřík. Diváci: 49.

Olomouc: Starečková – Reimerová, Pavlíková, Peřinová, Sklenářová, Oháňková, Machů, Kamínková, Zamazalová, Čechovská, Lišková. Trenér: Hausner.

Střešovice: Blahutová – Perlíková, Brabcová, Zehrerová, Nemravová, Veřmiřovská, Tvrzová, Hrycejová, Zabavská, Chaloupková, Červová, Brotánková, Kramperová, Denková. Trenér: Pasecký.

Okomentuj jako první článek "Ani famózní začátek FBS nestačil na zisk bodů"