Ani skvělý ostravský gólman nesebral FBS 3 body

FBS Olomouc narazilo ve 20. kole na jednoho z nejslabších soupeřů v lize. ČSKA Ostrava však vzdorovala statečně a pro Olomouc to nebyl lehký zápas. Přesto si za něj připisuje 3 vítězné body díky výsledku 5:3.

„Naše šance jsou v tomhle zápase 50:50,“ nabádal trenér Fráňa před zápasem k opatrnosti. „Liga je vyrovnaná a bývá to o gól nebo o dva, hlavně musíme využít šance, do kterých se dostaneme,“ dodává.

„Ostrava je asi nejslabší soupeř v lize, paradoxně ale mají nejlepšího gólmana. Trenér nám radil, abychom více drželi míček a Hélovi (nejlepší olomoucký střelec – pozn. red.), ať se konečně probudí. Myslím, že musíme hodně střílet, hlavně teda do branky,” prozradil zpětně předzápasové instrukce brankář Pavel Polakovič. „Příští zápas hrajeme za čtrnáct dní proti Frýdku-Místku, to pro nás bude nejdůležitější zápas sezóny. Frýdek je v tabulce hned za námi,“ naznačil gólman, kam se budou myšlenky hráčů upínat dále.

Zápas s Ostravou se rozjel až ve druhé třetině

První pětiminutovka druhého sobotního zápasu týmu FBS Olomouc byla evidentně zahřívací. Ani jedno z mužstev se do útoku příliš nehrnulo a do první vážnější šance se dostal až domácí Doubek, který po vydařené samostatné akci nastřelil jen tyč soupeřovy branky. I když měl olomoucký tým více ze hry, šance do kterých se dostal stejně jako v dopoledním zápase s Havířovem neproměňoval.

V podobném duchu se nesl také začátek druhé třetiny, kdy se hráči FBS dostávali nebezpečnými pasy až před branku Ostravy, vystřelit ale nedokázali. Nemohoucnost protrhl až v 6. minutě aktivní Doubek povedenou střelou, kterou brankář hostů Kotala nemohl vidět.

Gólem jakoby oba týmy ožili. Do šancí se dostávali jak olomoučtí, tak ostravští – vždy se ale vyznamenali gólmani. Konec druhé třetiny nabídl FBS přesilovku při vyloučení Kurky a po krásné akci celé pětky se Olomouc ujala v 15. minutě vedení 2:0. Na konci celé souhry stál tentokrát kanonýr domácích Hél. Hráči však jakoby ztratili na poslední vteřiny koncentraci, a tak vzápětí snížil na druhé straně navrátilec z trestné lavice Kurka.

Do třetí části vlétli opět naplno především olomoučtí florbalisté. Už ve 2. minutě se opět trefil Doubek, kterého o pár minut později následoval Jakubec. Ten se krásně individuálně uvolnil před gólmanem Kotalou a nekompromisně zavěsil. Vedení 4:1 domácí hráče lehce ukolébalo, a tak se v 9. minutě musel trenér Fráňa rozčilovat. Za hosty totiž skóroval opět kapitán Kurka, který si naběhl před bránu a míček pohotově usměrnil za záda brankáře Polakoviče.

Závěrečné drama ale poté rázně odmítl svou druhou trefou Jakubec – 5:2. V 11. minutě ještě kosmeticky upravil skóre pro hosty Janoš, ale na vítězství FBS to už nic nezměnilo.

Další zápasy hraje olomoucký tým za 14 dní v Přerově proti Frýdku-Místku a Šumperku.

FBS Olomouc – ČSKA Ostrava 5:3

Branky: 21. Doubek, 30. Hél, 32. Doubek, 35. Jakubec, 40. Jakubec – 30. Kurka, 39. Kurka, 41. Janoš

FBS Olomouc: Polakovič (G) – Lička (C), Hartman, Zaoral, Švec, Vašut, Roletzský, Jakubec, Hél, Šenk, Hanusek, Stránský, Doubek

ČSKA Ostrava: Kotala (G) – Kurka (C), Zapletal, Janoš, Kyselý, Otisk, Mitáš, Klečka, Duksa, Položany, Černohorský, Niemczyk