Atletické přípravky otevírají další skupiny

Proč by vaše ratolest měla navštěvovat „atletické přípravky“? „Z atletiky by mělo vycházet vše – od samotných specializovaných disciplín atletiky – skoky, běhy, vrhy a hody, přes další individuální sporty (tenis, plavání, gymnastiku…) až po kolektivní hry. Přicházíme s aktivitou atletických přípravek pro nejmenší děti (od 4-5 let), ale i pro ty školou povinné,“ říká známý olomoucký výškař a současně také trenér atletiky Dalibor Hon. Projekt atletických přípravek je realizován ve spolupráci s Fakultní základní školou a Mateřskou školou Olomouc, Holečkova 10, příspěvková organizace a na začátku února otevírá nové tréninkové skupiny.

Pro děti je atletika ideálním startovacím sportem a lze do ní zapojit děti předškolního věku 4-5 let. Atletické přípravky vychovávají děti ke zdravému životnímu stylu formou pohybové aktivity. Cílem je u dětí vytvářet kladný vztah k pohybové aktivitě a minimalizovat dopad negativních společenských jevů jako je neosobní virtuální počítačový svět či drogová problematika a další, které vznikají mimo jiné i jako produkt nekvalitně tráveného volného času. Dbají na všestranný rozvoj pohybových schopností a dovedností, respektujících věk dítěte.

„Cílem je zajistit pro děti optimální tělesný a výkonnostní a duševní vývoj tak, aby nedocházelo k předčasné akceleraci, specializaci a pozdějšímu negativnímu přístupu k pohybové aktivitě a sportu. Náplní Atletických přípravek jsou základy atletických disciplín (hod, skok, běh), základy kolektivních her, gymnastiky a další. Je zde snaha o co nejširší základnu pohybu, protože zejména u dětí mladšího školního věku je pro učení nových pohybových dovedností nejlepší konstelace,“ vysvětluje Dalibor Hon, který se tréninkem u dětí předškolního a školního věku zabývá několik let.

Pro rodiče je určitě pozitivní i fakt, že atletika je sportem levným, neboť vedle poplatků za „školné“ je třeba dítě vybavit jen kvalitní obuví a adekvátním oblečením. Po absolvování přípravek se navíc mohou děti začít věnovat libovolnému sportu s výhodou vstřebaných dobrých sportovních návyků. „Cílem atletických přípravek není vychovávat primárně atlety, ale lidi, kteří mají rádi pohyb a sport, i když co víte…třeba právě vy máte doma budoucího Honzu Železného, Romana Šebrleho nebo Báru Špotákovou,“ dodává Hon.

Pokud máte zájem, aby si Vaše dítě „atletiku“ vyzkoušelo, kontaktujte Dalibora Hon  (tel. 605 759 284,  email: dalibor.hon@centrum.cz), další informace naleznete na webových stránkách www.atletickepripravky.cz. K 1. únoru se otevírají nové tréninkové skupiny, je tedy ideální čas pro přihlášení nových zájemců.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..