Běh mládeže v Lutíně

Na útulném atletickém hřišti s 200 metrů dlouhou tartanovou dráhou u ZŠ v Lutíně se sešla stovka dětí od předškolního věku až do 15 let, která soutěžila v rámci 18. ročníku VC obce Lutín – běh mládeže na tratích od 60 m až do 1.000 m.

Všechny děti bez rozdílu věku i výkonu, které doběhly do cíle závodu byly odměněny švýcarskou čokoládou, kterou pro startující opatřil Václav Dostalík bývalý československý reprezentant ve sportovní chůzi a který rovněž je od založení tohoto závodu ředitelem a organizátorem.

Hlavním závodem je tradičně běh na 800 m a nejlepší běžci jak v kategorii chlapců a dívek obdrželi putovní poháry. Na závěr zdařilého sportovního odpoledne byl odstartován propagační a náborový závod v chůzi v délce 1.000 m před kterým Václav Dostalík vysvětlil všem startujícím správný chodecký styl , který sám ještě během závodu předváděl.

Autor: Jaroslav Polák

Okomentuj jako první článek "Běh mládeže v Lutíně"