Bělkovice jsou týmem jara. Vyhrály i v Troubkách

Ilustrační foto

Bělkovice-Lašťany jsou dál na vítězné vlně. Po výsledku 3:2 vezou tři body z Troubek. Výhra ve 24. kole I. A třídy skupiny B byl již jejich pátá v řadě.

Skóre se měnilo brzy. Ve 4. minutě se prosadil Forejt a hosté vedli. Troubky po inkasovaném gólu udávaly tempo hry, ale po nedorozumění obrany utekl Tureček, který udělal kličku brankáři a Bělkovice v 10. minutě šly do dvougólového trháku.

Hned v zápětí předvedli nádhernou akci Turečka s Forejtem, domácí zachránil výborný zákrok brankář. I tentokrát platilo otřepané: Nedáš – dostaneš. Z přímého kopu se přesně k tyči trefil Stoklásek – 1:2.

Z další akce se domácím nepodařilo vyrovnat, když jejich útočník slibnou střelu otřel jen o tyč.

Vyrovnání na 2:2 přišlo s proměněnou penaltou, kdy Stoklásek nedal Vidrmanovi šanci, i když ten vystihl směr střely.

Druhý poločas se hrál vyrovnaný fotbal, kdy Troubky byly aktivnější, ale jejich dlouhé nakopávané míče úspěch neslavily. Obě mužstva si vytvořila slibné šance. Rozhodující gól však padl až v 87. minutě. Kluka prošel přes několik obránců a důraznou křížnou střelou levačkou rozhodl o vítězství Bělkovic.

Troubky – SK Bělkovice 2:3 (2:2)

Branky: Stoklásek 2 – Forejt, Tureček, Kluka.

Sestava Bělkovic: Vidrman – Zeman, Jirka Theimer, Michal Sklenář, Havlík – Jakub Krzyžanek, Roman Theimer, Mira Sklenář, Kluka (88. Opichal) – Tureček (65. Vrána), Forejt (80. Jenderka). Trenér Lubomír Sklenář.